جمعه 7 آذر 1399   12:12:18
12:511399/4/8

اجرای فعالیت‌های زمین شناسی نفت خزر با همکاری دانش‌بنیان‌ها

فعالیت‌های اداره زمین‌شناسی شرکت نفت خزر با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان در حال اجراست.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، رئیس زمین‌شناسی شرکت نفت خزر گفت: اداره زمین‌شناسی از سال ۹۸ اجرای دو پروژه پژوهش‌محور با موضوع گل‌فشان‌ها و دلتاهای حوضه خزر جنوبی را با شرکت‌های دانش‌بنیان آغاز کرده است. پروژه مکانیسم تشکیل گل‌فشان‌ها و اثرات آن در ایجاد مخازن هیدروکربوری با استفاده از تکنولوژی سنجش از دور عنوان پروژه‌ای است که با شرکت پارس‌ آرین زمین و پروژه مدلسازی حوزه رسوبی و تعیین محدوده عملکرد دلتاها و گسترش سنگ مخزن در حوضه جنوبی دریای خزر با شرکت دانش‌بنیان انرژی توانا کیش در حال پیگیری است.

فرید طاعتی با اشاره به پیشرفت ۲۰ درصدی این پروژه‌ها اظهار کرد: بخشی از پروژه‌های پژوهشی اداره زمین‌شناسی مدیریت اکتشاف شرکت نفت خزر در محدوده دریاست که در این بخش بیشتر فعالیت‌ها به کمک فناوری‌های سنجش از راه دور و تصاویر ماهواره‌ای و با استفاده ازخطوط لرزه‌ای اجرا می‌شود.

وی گفت: هم‌اکنون با همکاری اداره پژوهش و فناوری شرکت سه پروژه در حال اجراست که این پروژه‌های پژوهشی از سوی اداره پژوهش و فناوری به مدیریت اکتشاف شرکت نفت خزر سپرده شده و یکی از این پروژه‌ها مربوط به اداره ژئوفیزیک و دو پروژه دیگر مربوط به اداره زمین‌شناسی است.

2/29655

منبع: روابط عمومی شرکت نفت خزر


کلمات کليدي
شرکت نفت خزر، شرکت های دانش بنیان
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
بهره‌مندی حداکثری نفت از توان شرکت‌های دانش بنیان/ 51 چالش فناورانه ارزیابی شد
ضرورت حفظ سلامت کارکنان در محیط‌های عملیاتی نفت خزر
سردار جنگل، دروازه تولید نفت ایران در آب‌های عمیق می‌شود
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید