چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401   13:49:00
11:141399/6/29
مدیرعامل شرکت متن:
سازندگان ایرانی می‌توانند صنعت نفت را از واردات لوله بی‌نیاز کنند

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت(متن) گفت: لوله های تولید داخل از نظر کیفی و کمی و همچنین از حیث تنوع در جایگاه مناسبی هستند و می توانند صنعت نفت را از واردات لوله بی نیاز کنند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، تورج دهقانی ضمن بازدید از کارخانه لوله سازی صفا و شرکت پکا شیمی که از فعالان طرح ملی انتقال نفت خام گوره-جاسک هستند، گفت: بستر تولید لوله پیش از این نیز در کشور فراهم شده بود و با توجه به اهمیت لوله های سازگار با سرویس ترش در این طرح و در راستای عمل به دستورات مقام معظم رهبری در راستای حمایت از تولید داخل؛ شرکت های لوله ساز، توانمندی های خود را در حوزه تولید لوله ارتقاء داده و خوشبختانه در این بازدید مشاهده شد که لوله های تولید داخل از نظر کیفی و کمی و همچنین از حیث تنوع در جایگاه مناسبی هستند و می توانند صنعت نفت را از واردات لوله بی نیاز کنند

وی افزود: به منظور استفاده حداکثری از توان سازندگان داخلی، لازم است صنعت نفت نیاز های آتی خود را به شرکت های لوله سازی اعلام کند تا آنها آمادگی های لازم را برای تولید و تامین نیازهای صنعت نفت در حوزه لوله کسب کنند.

دهقانی با بیان اینکه کیفیت لوله های مورد استفاده در صنعت نفت به خصوص در بخش بالادستی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، افزود: خوشبختانه، بازرسی فنی بر کیفیت لوله های تولیدی صحه گذاشته است که این کیفیت می بایست در تمام مراحل ساخت لوله ها حفظ شود.

وی از وجود ظرفیت تولید روزانه بیش از 2.5 کیلومتر لوله در کارخانه لوله سازی صفا ابراز خرسندی کرد و گفت: همه عوامل در طرح ملی گوره – جاسک با تامین صفر تا صدی لوله مورد نیاز در این طرح، مفهوم واقعی “ما می توانیم” را اثبات و به منصه ظهور رساندند که این یک افتخار ملی است.

گفتنی است، شهرام شمس، مدیر کل نظام تامین و تجاری سازی معاونت مهندسی وزارت نفت، اعضای هیأت مدیره و جمعی از مدیران ستادی شرکت متن، به منظور نظارت بر روند ساخت و پوشش لوله های طرح گوره جاسک در بازدید از کارخانه لوله سازی صفا و شرکت پکا شیمی(سازنده مواد اولیه پوشش FBE لوله های طرح گوره- جاسک)، مدیرعامل شرکت متن را همراهی می کردند.

هم اکنون در شرکت لوله سازی صفا ۱۳۰۰ نفر شاغل هستند که به اذعان مدیرعامل این شرکت به واسطه طرح گوره- جاسک از ابتدای امسال ۳۰۰ فرصت شغلی جدید ایجاد شده و تا پایان سال جاری ۷۰۰ فرصت شغلی جدید دیگر نیز ایجاد خواهد شد. در شرکت پکاشیمی نیز هم اکنون ۷۰۰ نفر شاغل هستند.

1/215215

منبع: روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت


کلمات کليدي
طرح ملی گوره-جاسک، ساخت لوله، تورج دهقانی، شرکت مهندسی و توسعه نفت، گوره، جاسک، لوله سازی
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
بررسی روند پیشرفت طرح توسعه میدان نفتی آزادگان جنوبی
سرمایه‌گذاری‌ 11 میلیارد دلاری برای تکمیل طرح‌های غرب کارون مورد نیاز است/ تاکید خجسته‌مهر بر بازنگری قراردادهای شرکت متن
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت منصوب شد (+سوابق)
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401 13:50:04
nioc