چهارشنبه 1 بهمن 1399   00:45:05
12:441399/8/26

آمادگی مناطق نفت‌خیز جنوب برای مقابله با سیلاب‌های احتمالی

شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب برای مقابله با سیلاب‌های احتمالی پاییز و زمستان آماده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، در نشست ستاد مدیریت بحران شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب که با حضور مدیران عامل شرکت‌های بهره‌بردار از طریق ویدئوکنفرانس برگزار شد، راهکارهای لازم به‌منظور مقابله با سیلاب‌های احتمالی مورد بحث و ارزیابی قرار گرفت.

در این نشست ایمنی تأسیسات و خطوط لوله انتقال نفت و گاز شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب واقع در استان‌های حوزه فعالیت به‌ویژه تأسیساتی که بیشتر در معرض آسیب‌های ناشی از سیلاب هستند بررسی و ارزیابی شد.

ضمن اعلام آمادگی برای کمک به شهرها و روستاهای در معرض سیلاب‌های احتمالی در راستای مسئولیت های اجتماعی، درباره اتخاذ تدابیر لازم به‌منظور محافظت از تأسیسات و صیانت از تولید در مقابل حوادث ناشی از سیل بحث و تصمیم‌گیری شد.

مدیران ستادی و مدیران عامل شرکت های بهره‌برداری نفت و گاز کارون، ‌مارون و گچساران و مدیران عملیات شرکت‌های بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری و مسجدسلیمان نیز در این نشست گزارشی از اقدام‌های انجام شده و در حال اجرا برای مقاوم‌سازی تأسیسات اداری و صنعتی ارائه دادند.

وضع جاده‌های دسترسی به چاه‌ها و واحدهای عملیاتی و پروژه‌های تعمیر و بازسازی آنها، پایش خطوط لوله جریانی و انتقالی، وضعیت شیرهای ایمنی روی خطوط لوله در مقطع رودخانه‌ها، وضعیت ماشین‌آلات سنگین و سیار ساختمانی، آماده‌سازی اسکیمرها و بوم‌ها برای پاکسازی رودخانه‌ها، مقاوم‌سازی سیل‌بندها، تعمیر و آماده‌سازی پمپ‌های جمع‌آوری و انتقال آب و مولدهای برق اضطراری، ‌آماده باش نیروهای عملیاتی و سازماندهی نیروی انسانی مرتبط با مدیریت بحران سیلاب، رعایت دستورعمل‌های بهداشتی ویروس کرونا و استفاده از تجارب مقابله با سیلاب در سال‌های گذشته از جمله موارد مطرح شده در این نشست بود.

1/30754

منبع: روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب


کلمات کليدي
شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، سیل
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
جمع‌آوری روزانه ۶۷۲ میلیون فوت مكعب گاز مشعل در مناطق نفت‌خیز جنوب
آغاز عملیات تحت‌الارضی بسته قراردادی سیاهمکان در قالب طرح ۲۸ مخزن
آخرین پروژه طرح توسعه ۲۸ مخزن به مناقصه رفت
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید