سه‌شنبه 31 فروردین 1400   09:26:59
08:351399/11/14

استقرار دکل ۹۳ فتح در میدان نفتی سیاهمکان

دستگاه حفاری سنگین خشکی ۹۳ فتح شرکت ملی حفاری ایران در موقعیت میدان نفتی سیاهمکان در گستره عملیاتی مناطق نفت‌خیز جنوب در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران مستقر شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، احمد تمدن، سرپرست معاونت عملیات حفاری شرکت ملی حفاری افزود: کارکنان عملیاتی این دستگاه و تیم‌های تخصصی اعزامی ترابری سنگین شرکت هم‌اکنون در حال آماده‌سازی مراحل نصب و برپایی دستگاه بر روی موقعیت هستند.

وی گفت: شرکت ملی حفاری ایران در چارچوب قرارداد همکاری با شرکت گسترش انرژی پاسارگاد به عنوان مجری طرح توسعه میدان نفتی سیاهمکان، چهار حلقه چاه توسعه‌ای در این میدان حفاری می‌کند که نخستین حلقه از این چاه‌ها با کاربست دستگاه حفاری ۹۳ فتح حفاری می‌شود.

تمدن با بیان اینکه دستگاه حفاری ۹۳ فتح از دستگاه‌های روزآمد تحت سرپرستی مدیریت عملیات حفاری–۳ خشکی شرکت ملی حفاری با توان ۲ هزار اسب بخار و مجهز به سیستم گرداننده فوقانی (تاپ درایو)، ۵ دستگاه ژنراتور برق و ۳ دستگاه پمپ سیال  است، ادامه داد: بر اساس اعلام شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب به عنوان کارفرمای طرح توسعه ۲۸ مخزن، حفاری چاه‌ها در میدان سیاهمکان در لایه بنگستان و تا عمق بیش از پنج هزار متر انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه ملی حفاری در حال آماده‌سازی دومین دستگاه حفاری برای انتقال به این منطقه است، افزود: در ارتباط با اجرای پروژه تعامل و همکاری مطلوبی با شرکت گسترش انرژی پاسارگاد وجود دارد و تلاش براین است پروژه در دو بخش سطح‌الارضی و تحت‌الارضی به موقع اجرا شود.

2/30987

منبع: روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران


کلمات کليدي
میدان نفتی سیاهمکان، شرکت ملی حفاری ایران
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
انجام بیش از ۱۰ هزار متر حفاری افقی و جهت‌دار در ملی حفاری
55 دستگاه حفاری در مناطق خشکی و دریایی کشور در چرخه عملیات قرار دارند
حفر و تکمیل 115 حلقه چاه نفت و گاز در سال 99/ صنعت حفاری در سال جدید افق روشنی پیش رو دارد
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید