یکشنبه 4 مهر 1400   10:00:11
10:211400/2/6

موج مرگبار ویروس کرونا در هند و ژاپن عامل کاهش تقاضای سوخت در آسیا

قیمت نفت امروز (دوشنبه، 6 اردیبهشت ماه) به دلیل نگرانی از افزایش و گسترش مجدد ویروس کرونا در هند و ژاپن، سومین و چهارمین واردکننده بزرگ نفت در جهان، تقاضای سوخت در آسیا را کاهش داد.


به گزارش رویترز، به دنبال افزایش 1.1 درصدی معاملات آتی نفت خام برنت در ساعت 00:58 به وقت گرینویچ با 8 سنت یا 0.1 درصد کاهش به 66.03 دلار در هر بشکه رسید. همچنین بهای معاملات آتی نفت خام وست تگزاس اینترمدییت (WTI) با 4 سنت یا 0.1 درصد کاهش به 62.10 دلار در هر بشکه رسید ، در حالی که روز جمعه 1.2 درصد افزایش یافته بود.

هفته گذشته هر دو شاخص نفت خام حدود  1 درصد کاهش را تجربه کردند.

یک تحلیلگر ارشد حوزه انرژی در این مورد، اظهار کرد: نگرانی از افزایش تعداد موارد کووید 19 در برخی از کشورها ، به ویژه هند منجر به کاهش تقاضای سوخت می شود.

هفته گذشته معاون نخست وزیر روسیه و منابع نزدیک به اوپک  پلاس اعلام کردند که سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش تحت راهبری روسیه موسوم به اوپک پلاس، یک نشست عمدتا فنی را در این هفته برگزار می کند اما تغییرات عمده در سیاست بعید به نظر می رسد.

نشست کمیته فنی برای روز دوشنبه تنظیم شده است که قرار است طی آن مواردی همچون اصول بازار و انطباق با کاهش تولید مورد بحث قرار گیرند.

همچنین شرکت های انرژی ایالات متحده برای نخستین بار از ماه مارس، تعداد دکل های نفتی را کاهش داده اند، زیرا طبق گفته بیکر هیوز، هفته گذشته سکوها با یک واحد کاهش به 438 دکل رسیده اند.

22661/8
کلمات کليدي
کاهش تقاضا، کرونا، هند و چین، اوپک پلاس
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
آغاز واکسیناسیون خانواده کارکنان صنعت نفت در مرکز تهرانسر
لزوم تسریع در واکسیناسیون کارکنان صنعت نفت
خدمات رسانی به کارکنان در قالب طرح شهید سلیمانی ادامه دارد
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
یکشنبه 4 مهر 1400 09:59:48
nioc