جمعه 28 خرداد 1400   07:34:25
15:311400/2/10

بومی‌سازی ۳۵۰۰ كیلومتر از لوله‌های طرح ۲۸ مخزن به همت شرکت‌های ایرانی

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت: ۳۵۰۰ کیلومتر از لوله‌های مورد نیاز طرح ۲۸ مخزن را شرکت‌های بزرگ ایرانی می‌سازند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، احمد محمدی اظهار کرد: برای اجرای طرح توسعه ۲۸ مخزن افزون بر ۵۰۰۰ کیلومتر انواع لوله مورد نیاز است که تاکنون ۳۵۰۰ کیلومتر از آن در برنامه تولید سازندگان داخلی قرار گرفته و قرارداد ساخت ۱۰۰۰ کیلومتر لوله قطعی شده است.

وی افزود: در این زمینه طی ارزیابی شرکت‌های توانمند داخلی، تاکنون شرکت‌های لوله‌‌سازی اسفراین، گروه ملی صنعتی فولاد ایران، لوله‌سازی اهواز و لوله‌‌سازی ساوه برای ساخت لوله‌های مورد نیاز این طرح ملی در نظر گرفته شده‌اند.

مدیرعامل شرکت مناطق نفتخیز جنوب ادامه داد: در طرح توسعه ۲۸ مخزن، حجم زیادی از کالاهای مورد نیاز متعلق به لوله‌های درون چاهی و روسطحی اختصاص یافته و از این نظر زمینه مناسبی برای افزایش تولید شرکت‌های لوله‌سازی و فولادسازی فراهم شده است.

محمدی گفت: لوله‌های روسطحی و درون چاهی مورد این طرح در دو بخش لوله‌‌های بدون درز و لوله‌های درزدار تقسیم‌بندی می‌‌شود و ویژگی‌های لوله‌ها به شرکت‌های داخلی ارائه شده است تا در قالب همکاری مطلوب آنها را بسازند و نیازهای صنعت نفت را پاسخ دهند.

وی با اشاره به اولویت این شرکت برای حمایت‌ از ساخت داخل، تصریح کرد: مناطق نفت‌خیز جنوب در سال‌های اخیر توان خود را برای ارتقای دانش فنی و سطح کیفی سازندگان داخلی ب‌ کار بسته و در سالی که به نام «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» نامگذاری شده است این رویه بیش از پیش تقویت خواهد شد.

2/31421

منبع: روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب


کلمات کليدي
شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، طرح ۲۸ مخزن، ساخت داخل
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
مدیریت نظام‌مند و یکپارچه طرح‌های نگهداشت و افزایش تولید در مناطق نفت‌خیز جنوب
استقرار نظام مدیریت دارایی‌های فیزیكی در مناطق نفت‌خیز جنوب
سند طرح تحول سازمانی مناطق نفت‌خیز جنوب رونمایی شد
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید