جمعه 28 خرداد 1400   07:06:35
10:311400/2/19

بهره‌برداری از پست برق خورموج طرح گوره-جاسک تا پایان اردیبهشت‌ماه

قائم مقام مجری طرح احداث خط لوله انتقال نفت خام گوره - جاسک گفت: احداث پست برق شهرستان خورموج درحال تکمیل است و با ورود دو دستگاه ترانس فوق قدرت برق در تاریخ 18 اردیبهشت ماه، این تاسیسات تا پایان اردیبهشت ماه در مدار سرویس قرار گرفته و بهره برداری از آن آغاز خواهد شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، علی جعفرزاده با اعلام این خبر با اشاره به نقش مهم تکمیل پست خورموج عنوان کرد: این مورد از آن جهت حائز اهمیت است که با تکمیل و آغاز بهره برداری از این پست، نه تنها برق مورد نیاز تلمبه خانه شماره 2 طرح گوره - جاسک تامین می شود، بلکه می تواند کمک قابل توجهی را به پایداری برق در استان گرمسیری بوشهر داشته باشد.

وی با تاکید بر تمام ایرانی بودن ترانس‌های ساخته شده برای پست برق خورموج، افزود: برای ساخت ترانس های پست خورموج، از توان سازندگان داخلی استفاده کرده ایم و مفتخریم اکنون پس از ساخت و تحویل این ترانس ها در موعد مقرر در پست برق مذكور نصب شود.

جعفرزاده با اشاره به ظرفیت، وزن و مسیر انتقال این دوستگاه ترانس برق افزود: ظرفیت این ترانس‌های فوق قدرت ایرانی 200 MVA و وزن هرکدام بدون متعلقات 205 و با متعلقات 300 تن بوده و مسير بسيار طولانی زمینی - دريايی برای انتقال اين تجهيزات پيموده شده است.

وی خاطر نشان کرد: به‌زودی دو دستگاه ترانس برق دیگر مربوط به پست برق دیلم وارد كارگاه خواهد شد.

طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک، طرحی ملی و راهبردی است که با حمایت دولت و راهبری شرکت ملی نفت ایران و با هدف ایجاد ظرفیت انتقال یک میلیون بشکه نفت خام در روز، ذخیره‌سازی و صادرات آن از طریق پایانه جدید جاسک، تضمین استمرار صادرات نفت خام، تمرکززدایی از پایانه‌های صادراتی و متنوع‌سازی آن و توسعه پایدار و اشتغال‌زایی در سواحل مکران اجرا می‌شود.

7/31458
عكس هاي مرتبط :
کلمات کليدي
گوره، جاسک، پست برق خورموج
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
روحانی: به‌زودی بندر جاسک بندر مهم صادرات نفت ایران می‌شود
نصب شیر موتوری 42 اینچ در تلمبه‌خانه شماره 4 طرح ملی گوره-جاسک
تحقق آرزوی تمرکززدایی از پایانه‌های نفتی ایران
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید