چهارشنبه 29 دی 1400   07:56:14
09:561400/3/29

آغاز انتقال لوله‌های جداری میدان نفتی فروزان

مدیرعامل گروه پتروپارس گفت: با حمل و بارگیری نخستین محموله از لوله‌های جداری موردنیاز پروژه ازدیاد برداشت میدان نفتی فروزان، گام‌به‌گام بر سرعت روند اجرای این پروژه افزوده می‌شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، حمیدرضا مسعودی با اشاره به اینکه از مهم‌ترین تجهیزات موردنیاز در حفاری چاه‌های نفت، لوله‌های جداری هستند که با قطرهای مختلف درون چاه قرار می‌گیرند، تصریح کرد: خرسندیم که نخستین محموله این تجهیزات از سوی یک شرکت ایرانی تولید شده و پس از انجام تست‌های فنی، برای نصب در میدان فروزان راهی بوشهر شده است.

وی در مورد چگونگی انجام تعهدات و زمان‌بندی تولید و تحویل این محصول توضیح داد: براساس قراردادی که بهمن‌ماه سال ۱۳۹۹ با یک شرکت لوله‌سازی داخلی منعقد شد مرحله نخست این لوله‌ها آماده شد که به موازات اجرای حفاری‌ها و طی ماه‌های آتی باقی‌مانده لوله‌ها مرحله به مرحله تولید و تحویل می‌شوند.

مدیرعامل گروه پتروپارس با بیان اینکه سیاست‌گذاری و راهبرد شرکت پتروپارس حمایت از کالای ایرانی و ظرفیت‌سازی برای توانمندی شرکت‎های داخلی است، خاطرنشان کرد: شرکت مذکور تنها شرکت ایرانی تولیدکننده این نوع لوله‌ها در کشور محسوب می‌شود که کیفیت محصولات آن مورد تأیید وزارت نفت است.

مسعودی با تأکید بر اینکه بیش از ۸۵ درصد کالاها و خدمات مورد استفاده در میدان نفتی فروزان از داخل کشور تأمین می‌شود، ادامه داد: بی‌شک اعتماد به توانمندی سازندگان داخلی سبب رشد و گسترش آنها و افزایش اشتغال برای جوانان و متخصصان داخلی و کاهش وابستگی می‌شود.

میدان مشترک فروزان در ۱۰۰ کیلومتری بوشهر و در مرز آبی ایران و عربستان در خلیج‌فارس قرار دارد و براساس شرح کار این پروژه با حفر و تعمیر ۲۶ حلقه چاه، تولید این میدان حدود ۱۲ هزار بشکه نفت در روز افزایش خواهد یافت که حدود ۹ هزار بشکه از آن در سال اول اجرا محقق می‌شود.

2/31691

منبع: روابط عمومی گروه پتروپارس


کلمات کليدي
میدان نفتی فروزان، گروه پتروپارس، ازدیاد برداشت
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
اجرای حدود ۸ هزار متر عملیات حفاری در فاز ۱۱ پارس جنوبی
افزایش تولید پروپان و بوتان پالایشگاه فاز ۱۹ پارس جنوبی
گام جدید پتروپارس در افزایش تولید ۱۰ هزار بشکه‌ای از آزادگان جنوبی
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
چهارشنبه 29 دی 1400 00:26:23
nioc