یکشنبه 4 مهر 1400   10:11:49
18:201400/4/20

خواسته‌های صنفی کارگران شاغل در شرکت‌های نفتی بررسی شد

نشست بررسی خواسته صنفی کارگران شاغل در شرکت‌های پیمانکاری در حوزه‌های نفتی و پتروشیمی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز (یکشنبه، ۲۰ تیرماه) در این نشست گفت: بررسی خواسته صنفی کارگران و چگونگی اجرای قوانین و مقررات مرتبط با امور کارگر و کارفرما و بررسی همکاری وزارت نفت به‌عنوان کارفرمای اصلی همسو با همکاری و همفکری بیشتر در حل و فصل موضوع‌های مختلف، هدف از برگزاری این نشست است.

حاتم شاکری افزود: در این نشست همچنین بر ارتقای سطح ایمنی و خدمات رفاهی و اجرای قانون در رابطه با  نظام مزدی (طرح طبقه‌بندی مشاغل)، زمان استراحت و مرخصی و ایجاد تشکل‌های کارگران بر اساس قانون و عرف جاری در منطقه با اولویت بازرسی‌های مستمر توسط بازرسان قانونی تاکید شد.

معاون روابط کار وزارت کار با اشاره به ضرورت حضور نمایندگان کارگران و کارفرمایان در سطح منطقه‌ای و ملی در این نشست‌ها تصریح کرد: مقرر شد با حضور نمایندگان کارگران و کارفرمایان و استفاده حداکثری از ظرفیت گفت‌وگو و مذاکرات در قالب سه جانبه‌گرایی، نشست مشترک نمایندگان دولت کارگر و کارفرما در عسلویه یا مرکز استان بوشهر و خوزستان ظرف حداکثر هفته جاری برای تفاهم و هماهنگی بیشتر و به حداقل رساندن اختلاف نظرها برگزار شود.

شایان یادآوری است که نشست بررسی خواسته صنفی اخیر کارگران شاغل در شرکت‌های پیمانکاری در حوزه‌های نفتی و پتروشیمی، با حضور علی حسین رعیتی فرد، رئیس سازمان بسیج کارگری، جواد عباسپور، مدیرکل هماهنگی امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، سخاوت اسدی، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارس‌جنوبی و نمایندگان تشکل‌های ملی کارگری به‌صورت ویدیوکنفرانس برگزار شد.

2/31811

منبع: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی


کلمات کليدي
شرکت‌ های پیمانکاری، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شرکت های نفتی
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
بررسی مشکلات کارکنان پارس جنوبی با حضور مدیران وزارت کار
سود ۴۶ میلیارد دلاری شرکت‌های بزرگ نفتی در ۳ ماه ۲۰۲۱
تعداد شرکت‌های پیمانکاران عمومی صنعت نفت افزایش می ‌یابد
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
یکشنبه 4 مهر 1400 10:08:02
nioc