جمعه 8 بهمن 1400   12:41:54
14:101400/5/7

نفت خام میدان خشت از طریق تأسیسات نرگسی صادر می‌شود

با اتصال خط لوله ۱۰ اینچ انتقال نفت ميدان خشت در حد فاصل ۱۳ كيلومتری به مرکز بهره‌برداری نرگسی گچساران، امکان انتقال نفت این میدان به مبادی صادراتی فراهم شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مجری پروژه میدان خشت در رابطه با انجام مقدمات این عملیات اظهار کرد: تولید زودهنگام از میدان نفتی خشت با راه‌اندازی سه حلقه چاه به بهره‌برداری خواهد رسيد.

سید بدیع اله موسوی در همين خصوص گفت: در راستای راه‌اندازی و بهره‌برداری از میدان نفتی خشت، با هماهنگی و حضور مدیر عملیات، شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران و تیم‌های بهره‌برداری آتش‌نشانی، بهداری و بهداشت و HSE مرکز بهره‌برداری نرگسی، عملیات تخلیه، شستشو و ایمن‌سازی خط لوله چاه شماره سه نرگسی، برای اتصال خط لوله انتقال نفت ميدان خشت انجام شد.

وي ادامه داد: عوامل اجرایی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و شرکت توسعه صنایع نفت و انرژی قشم (OEID) عملیات اجرایی اين مهم را با کمترین زمان ممکن و به‌صورت کاملاً ایمن و بدون حادثه به انجام رساندند و به‌این‌ترتیب نفت تولیدی این میدان به‌وسیله خط لوله ۱۰ اینچ به طول ۱۳ کیلومتر به مرکز بهره‌برداری نرگسی ارسال می‌شود.

موسوی تصريح كرد: با اجرای عمليات لوله‌گذاری در مقطع پايانی خط لوله ۱۰۰ کیلومتری ميدان خشت به گناوه نفت توليدی این میدان در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ با پنج حلقه چاه و تولید ۲۰ هزار بشکه به‌طور كامل وارد چرخه تولید نفت و گاز کشور می‌شود.

بر اساس این گزارش، میدان نفتی خشت، یکی از میدان‌های نفتی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در گستره فعالیت شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی است که در ۱۸۰ کیلومتری شهر شیراز و در حوزه جغرافیایی شهرستان کازرون قرار دارد.

2/31911

منبع: روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران


کلمات کليدي
تأسیسات نرگسی، میدان خشت
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
آغاز شمارش معکوس برای تولید نفت از میدان خشت/ نحوه ارسال نفت خشت به مبادی صادراتی بررسی شد
پیشرفت 85 درصدی طرح توسعه میدان نفتی خشت/ واحد نمکزدایی دهلران امسال به بهره برداری می رسد
احیای پروژه میدان نفتی خشت در دستور کار شرکت صدرا
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
پنجشنبه 7 بهمن 1400 17:41:52
nioc