یکشنبه 14 خرداد 1402   03:20:26
15:091400/6/27

نوسازی خط لوله ۴۲ اینچ در پایانه‌ نفتی خارک

خط لوله ۴۲ اینچ حدفاصل مخازن ۱۶ تا ۱۸ ذخیره‌سازی نفت خام پایانه‌ نفتی خارک تعویض و نوسازی شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با اشاره به ماموریت پایانه‌های نفتی در انجام عملیات دریافت، ذخیره‌سازی و صادرات نفت خام کشور به‌صورت ایمن گفت: هدف اصلی ما انجام مأموریت‌ها به‌صورت ایمن و پایدار و با کمترین هزینه است که لازمه انجام این مأموریت‌ها فراهم کردن زیرساخت‌های راهبردی و حیاتی در بهترین و ایمن‌ترین حالت ممکن است.

عباس اسدروز با بیان اینکه یکی از نقاط قوت شرکت پایانه‌های نفتی ایران در حوزه بهسازی و ایمن‌سازی تأسیسات نفتی، توان عملیاتی فوق‌العاده است، افزود: با ارزیابی ریسکی که از سوی متخصصان این شرکت انجام شد، خطوط لوله ورودی  مخازن ۱۶ تا ۱۸ پایانه نفتی خارک با توجه به قدمت و فرسودگی و عمر بالا، نیاز به تعویض و نوسازی تشخیص داده شد.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران ادامه داد: این خط لوله ۴۲ اینچ با استفاده از توان داخلی شرکت و ماشین‌آلات و کالای موجود در انبارهای شرکت تعویض و نوسازی شد.

اسدروز تصریح کرد: در این پروژه عملیات حفاری، خاکبرداری و تسطیح با حجم حدود ۱۰ هزار مترمکعب با استفاده از امکانات داخلی شرکت انجام و در ادامه عملیات برشکاری، جوشکاری، مونتاژ، تعویض خط لوله، هیدروتست و عملیات بلاست و رنگ‌آمیزی انجام شد که با توجه به انجام کار با استفاده از توان داخل صرفه‌جویی حدود ۳۵ میلیارد ریالی در بر داشت.

4/32139

منبع: روابط عمومی شرکت پایانه‌های نفتی ایران


کلمات کليدي
شرکت پایانه های نفتی ایران، پایانه نفتی خارک، خارگ
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
برگزاری رزمایش جامع پدافند غیرعامل در پایانه خارک
  • 1400/8/18 سه‌شنبه برگزاری رزمایش جامع پدافند غیرعامل در پایانه خارک
    رزمایش جامع مقابله با شرایط اضطراری با سناریوی «تهاجم دشمن به تأسیسات ذخیره‌سازی، انتقال و صادرات نفت خام» با محوریت پایانه نفتی خارک، با همکاری شرکت‌های نفت فلات قاره ایران و پتروشیمی خارک و نظارت ارزیابان سازمان پدافند غیرعامل کشور در پایانه نفتی خارک برگزار شد.
طراحی و ساخت شیر چهارراهه ۱۰ اینچ در پایانه‌های نفتی
بهره‌مندی از توان دانش‌بنیان‌ها در شرکت پایانه‌های نفتی
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
پنجشنبه 11 خرداد 1402 16:01:33
nioc