چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401   20:17:30
12:571400/8/5

قدردانی رئیس‌جمهوری از تلاش‌ها برای رفع اختلال سامانه سوخت

رئیس‌جمهوری برای بررسی وضع عملیاتی کردن جایگاه‌های عرضه سوخت در سراسر کشور و بررسی اختلال پیش‌آمده در سامانه هوشمند سوخت به‌طور سرزده در وزارت نفت حضور یافت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، سیدابراهیم رئیسی، ظهر امروز (چهارشنبه، پنجم آبان‌ماه) برای بررسی آخرین وضع عملیاتی کردن جایگاه‌های عرضه سوخت در سراسر کشور و بررسی اختلال پیش‌آمده در سامانه هوشمند سوخت، در وزارت نفت حضور یافت.

وی در این بازدید با بیان اینکه وزارت نفت برای حل مشکل پیش آمده کار بزرگی انجام داده است، بیان کرد: در مسیر، وضع جایگاه‌های عرضه را بررسی کردم که خوشبختانه شرایط مساعد بود و سوخت‌گیری در جریان است.

رئیس‌جمهوری افزود: لازم است همه دستگاه‌ها در مقابل حمله‌های احتمالی دشمن آمادگی داشته باشند، از وزیر نفت و مجموعه کارکنان وزارت نفت برای سرعت عمل در فعال‌سازی جایگاه‌ها تشکر می‌کنم.

رئیسی تصریح کرد: همه دستگاه‌ها برای خدمات‌رسانی  پایدار به مردم سامانه‌های خود را ایمن‌سازی کنند، همچنین از مردم نیز تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی گفت: همکاری و اعتماد مردم در این حمله سایبری بسیار مهم بود، این سرمایه بزرگی برای کشور است. این موضوع می‌توانست به بحرانی برای کشور تبدیل شود، ما به این سرمایه برای پیشبرد اهداف دولت نیازمندیم.

رئیس‌جمهوری تصریح کرد: وزارت نفت از زمان وقوع حادثه تمامی تلاش خود را انجام داد و کارشناسان این وزارتخانه وارد عمل شدند و از همه ظرفیت‌ها استفاده کردند تا شرایط به حالت عادی بازگردد. من از همه این کارشناسان فنی تشکر و قدردانی می‌کنم.

رئیسی ادامه داد: حمله‌های سایبری نه نخستین‌بار است که انجام می‌شود و نه آخرین بار آن خواهد بود، بنابراین به‌طور حتم باید در این قضیه پیشگیری‌های لازم را انجام دهیم و ابزارهای مناسبی در نظر بگیریم تا بتوانیم از سازوکارهای توزیع سوخت در کشور صیانت لازم را انجام دهیم، همه دستگاه‌های کشور باید در مقابل حمله‌های سایبری پیشگیری‌های لازم را انجام دهند.

وی گفت: دشمن به‌دنبال آن است که در کشور فتنه‌ای ایجاد کند و دنبال آن است مردم را به‌نحوی ناراحت کند، اما هوشمندی و بصیرت مردم و حرکت بسیار هوشمندانه آنها سبب می‌شود دشمن به اهداف و توطئه‌های خود نرسد.

رئیس‌جمهوری همچنین اظهار کرد: آمدن من به وزارت نفت چند دلیل داشت، نخست عرض خسته نباشید به وزیر و همکارانشان در همه کشور بود، دوم لزوم هوشیاری و آمادگی برای حملات احتمالی که نه فقط در وزارت نفت بلکه در وزارت‌خانه‌ها و سیستم‌های دیگر هم باید وجود داشته باشد.

رئیسی با تأکید بر اینکه همه سازمان‌ها باید در زمینه ایمن‌سازی سامانه‌های خود فعالیت کنند، گفت: ایمن‌سازی سیستم‌ها از ضرورت‌هایی است که امروز همه باید در این باره کار کنند تا در مقابل حمله‌های احتمالی دشمن، زندگی مردم دچار کوچک‌ترین مشکل و اخلالی نشود. این از وظایف جدی همه دستگاه‌ها به‌ویژه وزارت نفت است.

وی اظهار کرد: حمله‌های احتمالی سایبری ممکن است بعد از این نیز رخ دهد، از این رو ایمن‌سازی در مقابل این حمله‌های احتمالی، ما را مصون خواهد کرد.

رئیس‌جمهوری و وزیر نفت در پایان به دلیل اطلاع‌رسانی به‌موقع در این زمینه از اصحاب رسانه قدردانی کردند.

* اوجی: قول می‌دهم ظرف یک تا دو روز آینده سامانه سوخت فعال شود

وزیر نفت از فعال شدن بیش از ۳ هزار جایگاه سوخت در سراسر کشور خبر داد و گفت: قول می‌دهم ظرف یک تا دو روز آینده سامانه هوشمند سوخت فعال شود تا مردم عزیز بتوانند از سهمیه خود استفاده کنند.

جواد اوجی در این نشست اظهار کرد: هم اکنون با همه شرکت‌های پخش فرآورده‌های نفتی مناطق کل کشور در ارتباط هستیم، الحمدلله بیش از ۳ هزار جایگاه در کشور فعال هستند که مردم عزیز می‌توانند در خارج از شبکه سوخت و به‌صورت دستی از آن استفاده کنند.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون ۳۰۰ جایگاه سوخت در سراسر کشور با کارت سوخت به صورت سهمیه‌ای، بنزین را به خودروها عرضه می‌کنند، افزود: به مردم اعلام کردیم سهمیه سوخت در کارتشان محفوظ است و هیچ مشکلی وجود ندارد.

وزیر نفت با اشاره به اینکه مردم با وجود معطلی در بعضی از جایگاه‌ها همکاری خوبی با خادمان خود در وزارت نفت داشتند، تصریح کرد: دشمن قصد داشت به مردم ایران آسیب بزند، اما با همراهی و صبوری مردم، تیرشان به سنگ خورد.

اوجی خطاب به رئیس‌جمهوری گفت: من به شما قول می‌دهم ظرف یک تا دو روز آینده کارت هوشمند سوخت فعال شود تا مردم عزیز بتوانند از سهمیه خود استفاده کنند.

* ۳۴۰ جایگاه عرضه سوخت کشور به سامانه هوشمند متصل شدند

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران از اتصال ۳۴۰ جایگاه عرضه سوخت به سامانه هوشمند سوخت کشور خبر داد و از مردم برای صبوری در این اختلال تشکر و قدردانی کرد.

جلیل سالاری با ارائه گزارشی درباره  وضع جایگاه‌های عرضه سوخت در نشستی که با رئیس‌جمهوری در ستاد وزارت نفت تشکیل شد، گفت: تاکنون ۳۴۰ جایگاه عرضه سوخت در سراسر کشور به سامانه هوشمند سوخت متصل شده و امکان عرضه بنزین سهمیه‌ای در این جایگاه‌ها فعال شده است.

وی افزود: حدود دو هزار و ۸۰۰ جایگاه هم‌اکنون با استفاده از سیستم آفلاین نسبت به عرضه سوخت به قیمت آزاد به مردم اقدام می‌شود.

معاون وزیر نفت تأکید کرد: در ساعات نخست وقوع این رخداد، با استفاده از تجربه‌های گذشته و با برنامه مدیریت بحرانی که پیش‌بینی می‌کردیم سناریوهای مختلف را بررسی کردیم و خوشبختانه با استفاده از همه ظرفیت‌های مجموعه، توانستیم در مدت کوتاهی مسیر را شناسایی و سیستم را ایمن‌سازی کنیم.

سالاری ضمن قدردانی از صبوری مردم در اختلال به‌وجودآمده گفت: از مردم عزیز که در این زمینه صبوری کردند و از رسانه‌ها که اقدام‌های مؤثری انجام دادند و از همکاران خود بابت حضور سریع و فعال‌سازی جایگاه‌ها تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی همچنین تأکید کرد: امروز ۲۵ گروه چهار نفره در شهر تهران مستقر شده و در حال فعال‌سازی جایگاه‌ها هستند، همچنین ۳۰۰ گروه در کل کشور نیز در حال فعال‌سازی جایگاه‌ها در شهرها و محورهای مواصلاتی هستند.

معاون وزیر نفت گفت: امیدواریم بتوانیم با ایمن‌سازی مناسبی که انجام می‌دهیم، در سال‌های آینده دچار چنین چالشی نشویم.

2/32345

منبع: شانا


کلمات کليدي
رئیس جمهوری، سیدابراهیم رئیسی، سامانه هوشمند سوخت
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
گشایش‌هایی همچون صادرات نفت و وصول درآمد آن قابل مشاهده است
ایران آماده است برنامه‌های آموزشی حوزه نفت و گاز را برای کشورهای عضو اکو توسعه دهد
اعزام 150 گروه از کارکنان نفت برای رفع اختلال سامانه سوخت
  • 1400/8/8 شنبه اعزام 150 گروه از کارکنان نفت برای رفع اختلال سامانه سوخت
    با همکاری شرکت ملی نفت ایران و شرکت‌های تابعه، بیش از 150 گروه از کارکنان حوزه فناوری اطلاعات برای کمک به رفع اختلال سامانه هوشمند سوخت پس از هماهنگی با شرکت پخش در استان‌ها، به جایگاه‌های سوخت در مناطق مختلف اعزام شدند.
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401 18:21:59
nioc