سه‌شنبه 28 دی 1400   16:09:30
09:371400/8/23

آخرین وضعیت تولید گاز در منطقه عملیاتی خانگیران بررسی شد 

با حضور فرخ علیخانی، معاون تولید شرکت ملی نفت ایران، هرمز قلاوند، مدیر نظارت بر تولید نفت و گاز این شرکت و همراهی رامین حاتمی، مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در منطقه عملیاتی خانگیران، روند تولید گاز در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق بررسی شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، در این بازدید فرشید خیبری، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق و مدیران ارشد این شرکت، گزارشی از آخرین وضعیت آمادگی تامین گاز زمستانی و طرح و پروژه‌های در دست اقدام ارائه کردند.

* شركت نفت مناطق مركزی آماده تولید حداكثری گاز زمستانی است


مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در بازدید از شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق از آمادگی این شرکت و شرکت‌های تابعه بهره‌برداری زاگرس جنوبی، شرق و غرب جهت تأمین سوخت زمستانی خبر داد.

رامین حاتمی با تقدیر از برنامه ریزی منسجم در ستاد و فعالیت های خستگی ناپذیر و شبانه روزی همکاران در شرکت‌های تابعه، در رابطه با فعالیت‌های صورت گرفته در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق جهت انجام تعهدات تولید تکلیفی اظهار کرد: با توجه به تأکید مقام عالی وزارت نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مبنی بر اهتمام کامل شرکت‌ها به منظور تأمین حداکثری تولید گاز در فصل سرما، شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق، طبق برنامه و بر اساس تعهدات تکلیفی خود در زمان اوج مصرف گاز در زمستان امسال، روزانه به میزان ۶۵ میلیون مترمکعب گاز تولید می‌کند.

رئیس هیات مدیره شركت نفت مناطق مركزی ایران با اشاره به جایگاه استراتژیک شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق در تولید و تأمین گاز استان‌های شمال و شمال شرق کشور، از انجام فعالیت‌های توسعه‌ای در این شرکت خبر داد و افزود: با توجه به جایگاه ویژه این شرکت و وجود پتانسیل بالقوه این منطقه، توسعه میدان‌های گازی جدید در دستور کار قرار دارد.

* توسعه میدان گازی توس در اولویت است

وی، به توسعه میدان گازی توس اشاره کرد و گفت: توسعه این میدان در اولویت شرکت نفت مناطق مرکزی ایران قرار دارد و در این زمینه مشاور طرح  انتخاب و مهندسی مقدماتی انجام‌شده و اسناد لازم جهت برگزاری مناقصه در حال تهیه است و مراحل بعدی کار از طریق سرمایه‌گذاری و یا از طریق منابع داخلی شرکت ملی نفت ایران، پیگیری خواهد شد.

بر اساس گزارش روابط عمومی شركت نفت مناطق مرکزی ایران، این شرکت با تولید روزانه حدود ۲۵۰ میلیون مترمکعب گاز در فصل زمستان، معادل ۲۵ درصد كل گاز تولیدی كشور نقش بسزایی در تأمین پایدار سوخت زمستانی كشور ایفا می‌کند.

1/32421
کلمات کليدي
منطقه عملیاتی خانگیران، شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق، تولید گاز
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
دومین نشست ویژه پیگیری تأمین سوخت زمستانی برگزار شد
تأمین حداکثری گاز، اولویت تولیدی شرکت ملی نفت در آستانه زمستان است
تولید گاز زمستان امسال به ۹۴۰ میلیون مترمکعب می‌رسد
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
سه‌شنبه 28 دی 1400 13:39:40
nioc