یکشنبه 5 تیر 1401   06:46:57
08:241400/8/25
عضو هیأت‌رئیسه کمیسیون انرژی مجلس:
تداوم سرمایه‌گذاری در صنعت نفت یک موضوع راهبردی است

عضو هیأت‌رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تداوم سرمایه‌گذاری در صنعت نفت یک موضوع مهم و راهبردی است، گفت: به سرمایه‌گذاری در دو زمینه توجه به منابع انسانی و توسعه میدان‌های نفت و گاز نباید به عنوان هزینه جاری نگاه کرد.


عبدالعلی رحیمی مظفری در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، اظهار کرد: برای حفظ شرایط تولید نفت و گاز نیاز است تا سرمایه‌گذاری مداوم در دستور کار قرار گیرد و اگر در این بخش اتفاقات مثبتی رقم نخورد، بهبود که هیچ، حتی شرایط فعلی تولید نفت و گاز را نیز از دست خواهیم داد.

وی افزود: خواهش من از همه همکاران در مجلس شورای اسلامی این است که به بحث سرمایه‌گذاری در صنعت نفت توجه ویژه ای داشته باشند.

* دعوت از هیأت‌رئیسه و رئیس مجلس برای بازدید از سکوها

نماینده مردم سروستان، کوار و خرامه در مجلس با بیان اینکه از هیأت‌رئیسه و رئیس محترم مجلس شورای اسلامی دعوت می‌کنم تا با حضور در سکوهای نفت و گاز، از نزدیک شرایط کاری و تلاش کارکنان را مشاهده کنند، تصریح کرد: برای نگهداشت نیروی انسانی باید شرایطی فراهم شود تا با ایجاد رضایت شغلی، از تمام ظرفیت کارکنان توانمند استفاده شود.

رحیمی مظفری افزود: در این بازدید شرایط سختی کار مناطق عملیاتی را از نزدیک مشاهده کردیم و باید قدردان کارکنانی بود که شبانه روزی برای تامین نفت و گاز در مناطق عملیاتی تلاش می کنند.

* نیروی انسانی توانمند؛ بزرگترین سرمایه وزارت نفت

عضو هیأت‌رئیسه کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اینکه بزرگترین سرمایه وزارت نفت، سکوها و مخازن نیست، نیروی انسانی توانمند و پرتلاش را بزرگترین سرمایه وزارت نفت دانست و افزود: در بحث اعطای معافیت مالیاتی حقوق و دستمزد کارکنان در مناطق سخت عملیاتی باید هم همکاران ما در مجلس و هم مسئولان وزارت نفت به طور جدی موضوع را پیگیری کنند.

وی با بیان اینکه شعار «ما می‌توانیم» که مدنظر مقام معظم رهبری است، در سکوها و مناطق عملیاتی صنعت نفت تبلور یافته است، تصریح کرد: شرایط کاری در سکوهای نفت و گاز و مناطق مرزی به دلیل شرایط تحریم بسیار سخت‌تر از سکوهای کشورهای همسایه است و حقوق‌ها با طرف خارجی به هیچ عنوان قابل مقایسه نیست، بنابراین از همه دلسوزان نظام می‌خواهم تا رسیدگی به رفاه و معیشت کارکنان عملیاتی را بیش از پیش در دستورکار قرار دهند.

بر اساس این گزارش، روز جمعه (۲۲ آبان ماه) رئیس و اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با حضور در سکوی گازی SPD۲۰ در منطقه پارس جنوبی از نزدیک در جریان روند تولید و مسائل کارکنان عملیاتی قرار گرفتند.

2/32438
کلمات کليدي
کمیسیون انرژی مجلس، سرمایه گذاری، عبدالعلی رحیمی مظفری، تولید نفت و گاز
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
دعوت شرکت ملی نفت ایران از شرکت‌های دانش‌بنیان برای احیای چاه‌های کم بازده و استحصال گاز هلیوم
نگاه ویژه کمیسیون انرژی مجلس به رفع مشکلات منابع انسانی نفت
بررسی برنامه‌های نفت فلات قاره در لاوان با حضور اعضای کمیسیون انرژی مجلس
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
شنبه 4 تیر 1401 20:01:33
nioc