یکشنبه 5 تیر 1401   10:03:53
10:171400/9/13

شتاب در اجرای مسیرهای راه‌اندازی اولیه پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی

نشست بررسی وضع پیشرفت پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی با هدف شتاب در اجرای مسیرهای راه‌اندازی اولیه و تحقق تولید در پالایشگاه این طرح، با حضور مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، محمد مشکین‌فام در بازدید هفتگی از طرح‌های توسعه‌ای این شرکت، با حضور در پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی، از مسیرهای راه‌اندازی اولیه (FTP)  و فعالیت‌های اجرایی در این بخش بازدید کرد.

وی در نشستی با رویکرد بررسی پیشرفت مسیرهای راه‌اندازی اولیه در پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی، با اشاره به رفع مسائل کارگران شاغل در پالایشگاه، بر ضرورت همکاری و اجرای تدابیر ویژه از سوی  پیمانکاران در جبهه‌های کاری به‌منظور شتاب در تحقق تولید و دستیابی به اولویت‌های تعیین شده تا پیش از زمستان امسال تأکید کرد.

در این نشست ضمن ارائه گزارش اقدام‌های انجام‌شده و در حال پیگیری، راهکارهای مدیریتی لازم و مناسب، با هدف رفع موانع پیش‌ روی فعالیت پیمانکاران از سوی کارفرما ارائه شد.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس در نخستین روز برنامه بازدید هفتگی از طرح‌های در حال اجرای این شرکت در پارس جنوبی، از محل اتصال خط لوله انتقال میعانات گازی پالایشگاه‌های پارس ۲ به مخازن متمرکز و ایستگاه‌های اندازه‌گیری میعانات گازی پارس جنوبی در سایت یک عسلویه و ایستگاه پمپاژ میعانات گازی در محل پالایشگاه فازهای ۲۲ تا ۲۴  بازدید کرد.

وی درباره مراحل اجرای این پروژه گفت: عملیات احداث این خط لوله ۳۲ اینچ به طول حدود ۶۰ کیلومتر، پیش‌تر تکمیل شده و فعالیت‌های اجرایی در نقطه پایانی اتصال خط لوله به مخازن متمرکز در عسلویه و ایستگاه پمپاژ میعانات گازی در پارس ۲ رو به پایان است.

مشکین‌فام تصریح کرد: با بهره‌برداری از این خط، قابلیت جدیدی در زمینه افزایش ظرفیت انتقال و ذخیره سازی میعانات گازی در پارس جنوبی ایجاد می‌شود.

2/32525

منبع: روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس


کلمات کليدي
فاز ۱۴ پارس جنوبی، شرکت نفت و گاز پارس، پارس جنوبی
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
بهره‌برداری از آخرین کمپرسور گاز فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی
ارزیابی نواحی خارج از فازهای پارس جنوبی آغاز شد
  • 1400/9/7 یکشنبه ارزیابی نواحی خارج از فازهای پارس جنوبی آغاز شد
    مدیر مهندسی نفت و گاز شرکت نفت و گاز پارس گفت: با آغاز عملیات حفاری یک حلقه چاه توصیفی - تحدیدی در بخش شمالی میدان گازی پارس جنوبی، ارزیابی ظرفیت احتمالی نواحی خارج از بلوک‌بندی فعلی این میدان وارد فاز اجرایی شد.
پیگرانی هوشمند ۱۰ خط لوله دریایی پارس جنوبی پایان یافت
  • 1400/8/18 سه‌شنبه پیگرانی هوشمند ۱۰ خط لوله دریایی پارس جنوبی پایان یافت
    به‌منظور مدیریت یکپارچه، تولید ایمن و پایدار خطوط لوله دریایی میدان گازی پارس جنوبی و ارزیابی وضع سلامت خطوط و انتقال مداوم سیال گاز و میعانات گازی از سکو به پالایشگاه، عملیات پیگرانی هوشمند ۱۰ خط لوله دریایی این میدان گازی پایان یافت.
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
یکشنبه 5 تیر 1401 08:25:23
nioc