سه‌شنبه 27 اردیبهشت 1401   12:39:21
10:571400/9/30

دعوت شرکت ملی نفت ایران از شرکت‌های دانش‌بنیان برای احیای چاه‌های کم بازده و استحصال گاز هلیوم

مدیریت سرمایه‌گذاری و کسب‌وکار شرکت ملی نفت ایران از شرکت‌های فناور و دانش بنیان برای اجرای طرح‌های احیای چاه‌های کم بازده نفت و استحصال گاز هلیوم دعوت به همکاری می‌کند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، پیرو سیاست های ابلاغی مقام عالی وزارت نفت در آیین بزرگداشت روز ملی پژوهش و حسب دستور مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، احیای بیش از 700 حلقه از چاه های کم بازده کشور با استفاده از روش های نوین و دانش محور در دستور کار قرار گرفته است.   

اجرای طرح های احیای چاه های کم بازده در راستای اجرای بندهای 14 و 15 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی مبنی بر افزایش ذخایر نفت و گاز کشور و توسعه طرفیت های تولید و برداشت صیانتی از منابع هیدروکربوری و همچنین با هدف تقویت درون زایی و تحقق اقتصاد دانش بنیان از طریق توسعه طرح های فناورانه، در دستور کار شرکت ملی نفت ایران قرار گرفته است.

همچنین به منظور توسعه زنجیره ارزش گاز تولیدی پارس جنوبی و توسعه و تجاری سازی فناوری تولید هلیوم مایع از گاز طبیعی، طرح استحصال و جمع آوری گاز هلیوم نیز تدوین شده است.

در همین راستا و به زودی چارچوب واگذاری و حزئیات این دو طرح از سوی مدیریت سرمایه گذاری و کسب و کار شرکت ملی نفت ایران به صورت عمومی اطلاع رسانی خواهد شد.

2/32610
کلمات کليدي
گاز هلیوم، دانش بنیان ، چاه های کم بازده، سرمایه گذاری
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
شرکت ملی نفت ایران به دنبال موقعیت‌های برد-برد در بخش سرمایه‌گذاری است
  • 1400/8/29 شنبه خجسته‌مهر: شرکت ملی نفت ایران به دنبال موقعیت‌های برد-برد در بخش سرمایه‌گذاری است
    مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه باید از بهترین روش‌ها و مدل‌ها برای تامین منابع مالی در داخل و خارج کشور استفاده و زمینه‌های سرمایه‌گذاری تسهیل شود، گفت: وقتی می گوییم باید قراردادها را بهبود و قدرت چانه زنی و جذابیت طرح ها را افزایش دهیم لزوما به معنای تغییر ماهیتی در روش‌های گذشته نیست، بلکه به دنبال بهبود و به اصطلاح امروزی‌ها ایجاد موقعیت‌های برد-برد هستیم.
توفیق‌هایی در بحث فروش نفت حاصل شده است/ نیاز صنعت نفت به سرمایه‌گذاری
تداوم سرمایه‌گذاری در صنعت نفت یک موضوع راهبردی است
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
سه‌شنبه 27 اردیبهشت 1401 12:30:48
nioc