دوشنبه 7 مهر 1399   08:35:18
09:441397/2/31
شرایط خاص اتحادیه اروپا برای فعالیت توتال در ایران

وزیر دارایی فرانسه گفت کشورش در حال بررسی این موضوع است که آیا اتحادیه اروپا می تواند زیان شرکت های اروپایی که بابت فعالیت در ایران از سوی آمریکا جریمه می شوند را جبران کند.


به گزارش رویترز، برونو لومر به قوانین سال ۱۹۹۶ اتحادیه اروپا اشاره کرد که می‌تواند به این بلوک اجازه دهد برای حمایت از شرکت های اروپایی در برابر هر گونه تحریم آمریکا، مداخله کند.
در سال ۱۹۹۶ که آمریکا تلاش کرد شرکت های خارجی را برای همکاری با کوبا مجازات کند، اتحادیه اروپا با تهدید به تحریم های تلافی جویانه، واشنگتن را مجبور کرد از موضع خود عقب نشینی کند.
شرکت های اروپایی که در ایران فعالیت داشتند به دنبال تصمیم دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا برای خروج از توافق هسته ای بین المللی ۲۰۱۵ با ایران، در خطر مجازات های واشنگتن قرار دارند.
وزیر دارایی فرانسه به شبکه سی نیوز تی وی و رادیو یوروپ ۱ گفت:" آیا ما به آمریکا اجازه خواهیم داد پلیس دنیا شود؟ پاسخ منفی است."
شرکت توتال فرانسه هفته گذشته اعلام کرد به علت تصمیم رییس‌جمهور آمریکا برای خروج از توافق هسته‌ای با ایران، قادر به ادامه دادن پروژه فاز ۱۱ میدان گازی پارس جنوبی ایران نیست و تمام فعالیت‌های مرتبط خود را قبل از ۱۸ نوامبر لغو خواهد کرد، مگر این‌که تحت حمایت مقامات فرانسوی و اروپایی، به طور ویژه برای این پروژه، به توتال معافیت از تحریم‌ها اعطا شود.
توتال همچنین اعلام کرد فعلا هیچ تعهد و التزام دیگری در ارتباط با پروژه پارس جنوبی اضافه نخواهد کرد و با مقامات آمریکایی و فرانسوی، بر سر اعطای معافیت به این پروژه درحال مذاکره است.
اگر توتال نتواند معافیت از تحریم را از آمریکا دریافت کند، شرکت ملی نفت چین (سی‌ان‌پی‌سی) طبق قرارداد جایگزین این شرکت فرانسوی شده و سهام توتال به این شرکت چینی منتقل می‌شود.

شماره خبر: 24856/8
کلمات کليدي
توتال، فاز 11 پارس جنوبی، اتحادیه اروپا
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
کاهش درآمد ۱۲ میلیارد دلاری توتال با سقوط قیمت نفت
ابررایانه جدید توتال برای کشف سریع‌‎تر و ارزان‌‎تر نفت
توتال مالک جدید بخش نفت و گاز مرسک دانمارک
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید