دوشنبه 5 اسفند 1398   19:12:36
10:141398/4/25
آژانس بین‌المللی انرژی:آمریکا بازار نفت را در ۲۰۱۹ دچار مازاد عرضه می‌کند

آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد که افزایش تولید نفت آمریکا سبب می‌شود بازار نفت در سال جاری میلادی دچار عرضه مازاد شود.


به گزارش رویترز، آژانس بین‌المللی انرژی روز جمعه (۲۱ تیرماه) اعلام کرد که رشد تولید نفت آمریکا در ۹ ماه آینده از رشد تقاضای جهانی نفت فراتر خواهد رفت وسبب افزایش چشمگیر ذخیره‌سازی نفت در جهان خواهد شد.

این نهاد با اشاره به کاهش تقاضا برای نفت سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و رسیدن آن به ۲۸ میلیون بشکه در روز در آغاز سال ۲۰۲۰ میلادی، اعلام کرد: مسئله کمبود عرضه اکنون مطرح نیست و به نظر می‌رسد بازگشت توازن به بازار، به تأخیر افتاده است.

در گزارش آژانس بین‌ المللی انرژی، با اشاره ضمنی به تلاش اوپک و متحدانش برای کاهش تولید نفت، آمده است: روشن است که این مسئله برای کسانی که مسئولیت مدیریت بازار را به عهده گرفته‌ اند، چالشی جدی ایجاد کرده است.

طبق پیش‌ بینی این نهاد، تولید نفت کشورهای غیر عضو اوپک در سال ۲۰۲۰ میلادی در مجموع ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه در روز افزایش می‌یابد که ۲ میلیون بشکه آن مربوط به رشد تولید آمریکاست.

آژانس بین‌ المللی انرژی پیش‌ بینی کرد اگر تولید کنونی ۳۰ میلیون بشکه در روز اوپک ادامه یابد، سطح ذخیره‌ سازی نفت در پایان سه ماه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی ۱۳۶ میلیون بشکه افزایش خواهد داشت.

 16352/8
کلمات کليدي
آژانس بین المللی انرژی، تولید نفت آمریکا
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
کند شدن رشد تقاضای نفت از ۲۰۲۵
افزایش 100 میلیارد متر مکعبی تولید جهانی گاز طبیعی تا سال 2019
بازار انرژی در سال 2014 میلادی، تعطیلی پالایشگاه ها را تجربه خواهد کرد
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید