دوشنبه 5 اسفند 1398   19:12:44
10:351398/5/19
آژانس بین‎المللی انرژی رقم پیش‎بینی خود از رشد تقاضای جهانی نفت را کاهش داد

همزمان با فراگیر شدن نگرانی ها در خصوص رکود اقتصادی و سایه افکنی آن بر بازارهای جهانی به دنبال جنگ تجاری بین چین و آمریکا، روز جمعه، آژانس بین المللی انرژی رقم پیش بینی رشد تقاضای جهانی نفت را برای سال جاری و آتی میلادی کاهش داد.


به گزارش سی ان بی سی، این نهاد بین المللی پیش بینی کرده است نرخ رشد تقاضا برای در سال جاری میلادی (2019) به 1.1 میلیون بشکه در روز و در سال 2020 به روزانه 1.3 میلیون بشکه برسد. این ارقام حاکی از آن است که روزانه 100 هزار بشکه در سال جاری و 50 هزار بشکه نفت در سال 2020 کاسته خواهد شد.

آژانس بین المللی انرژی در گزارش نفتی ماهانه اش، آورده است که شواهد حاکی از  رکود اقتصادی فزاینده خبر می دهد، به طوری که بسیاری از اقتصاد های جهانی از رشد ضعیف تولید ناخالص داخلی در نیمه نخست سال خبر داده اند.

از ماه ژانویه تا مه ، تقاضای نفت 520 هزار بشکه در روز افزایش یافته است که کمترین میزان رشد در آن دوره از دوره بحران مالی در سال 2008 را نشان می دهد.

آژانس بین المللی انرژی پیش از توصیف رشد جهانی تقاضای نفت با عنوان "رشد بسیار کند" در نیمه نخست سال جاری، وضعیت تقاضای جهانی نفت را هم اکنون "بسیار ناپایدار" عنوان کرد.

19535/8
کلمات کليدي
آژانس بین المللی انرژی، جنگ تجاری، چین و آمریکا
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
احتمال افزایش قابل توجه قیمت نفت از سال ۲۰۲۰
پایبندی 90 درصدی اوپک به کاهش توافقی تولید نفت
بازار نفت در نیمه نخست ۲۰۱۷ به تعادل می رسد
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید