دوشنبه 16 تير 1399   05:54:27
12:121398/7/2
به دلیل انحراف تمرکز بازار از حمله به عربستانقیمت نفت کاهش یافت

قیمت شاخص نفت خام برنت در ساعت ۷ و ۳۸ دقیقه امروز (سه‌شنبه، دوم مهرماه) به ۶۴ دلار و ۴۲ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا به ۵۸ دلار و ۳۶ سنت رسید.


به گزارش رویترز، قیمت شاخص نفت خام برنت روز گذشته (دوشنبه اول مهرماه) ۶۴ دلار و ۷۷ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی ۵۸ دلار و ۶۴ سنت بود.

آمارهای ضعیف تولید اروپا و ژاپن سبب شد توجه بازار نفت از اختلال تولید نفت عربستان منحرف و به دورنمای نگران‌کننده تقاضای نفت معطوف شود.

مایکل مکارسی، تحلیلگر ارشد مؤسسه سی‌ام‌سی مارکتس در استرالیا گفت: طرف تقاضا در معادله (قیمت نفت) دوباره در مرکز توجه قرار گرفته است، به همین دلیل است که اکنون شاهد فشار (کاهشی) بر قیمت برنت و دبلیوتی‌آی هستیم.

2/27616
کلمات کليدي
قیمت نفت
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
افزایش مبتلایان به کرونا در آمریکا قیمت نفت را کاهش داد
3 دلیل عمده بازگشت بهای نفت به وضعیت پیش از سقوط تاریخی
  • 1399/3/13 سه‌شنبه 3 دلیل عمده بازگشت بهای نفت به وضعیت پیش از سقوط تاریخی
    قیمت نفت، پس از تجربه افت تاریخی ماه گذشته، مسیری طولانی را پشت سر گذاشته است. می توان گفت نفت خام دبلیو تی آی در حال حاضر 70 دلار بیشتر از قیمت ماه گذشته (37.63- دلار در بیستم آوریل) معامله می شود. گرچه قیمت منفی نفت خامی که نزدیک به زمان انقضای قرارداد ماه مه مشاهده شد یک ناهنجاری مختصر بود، اما بهای نفت در قرارداد ماه ژوئن نیز نزدیک به 10 دلار در هر بشکه کاهش یافت. اما به جای ورود به وادی منفی، قرارداد ماه ژوئن به طور پیوسته در ماه مه قدرت گرفت و با قیمت بالای 30 دلار منقضی شد.
کاهش قیمت نفت به دنبال مازاد عرضه و نگرانی از موج دوم کرونا
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید