دوشنبه 16 تير 1399   06:24:34
17:401398/7/9
افزایش قیمت نفت به دلیل افت تولید روسیه، آمریکا و اوپک

قیمت شاخص نفت خام برنت در ساعت ۵ و ۳۲ دقیقه امروز (سه‌شنبه، نهم مهرماه) به ۵۹ دلار و ۶۹ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا به ۵۴ دلار و ۴۶ سنت رسید.


به گزارش رویترز، قیمت نهایی شاخص نفت خام برنت دیروز (دوشنبه، هشتم مهرماه) ۵۹ دلار و ۲۵ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا ۵۴ دلار و ۷ سنت برای هر بشکه بود.

در پی کاهش عرضه نفت بزرگ‌ترین تولیدکنندگان نفت جهان در سه ماه سوم سال ۲۰۱۹ میلادی، قیمت نفت در آغاز معاملات امروز افزایش یافت، اما نگرانی‌ها درباره تقاضای نفت سبب شد این رشد محدود باشد.

جفری هالی، تحلیلگر ارشد مؤسسه اواندا گفت: احتمال می‌رود هر جهشی در قیمت نفت با مانع روبه‌رو شود، زیرا کند شدن رشد اقتصاد جهانی و بازگشت تولید نفت عربستان بر هرگونه عامل ریسک در خاورمیانه غلبه می‌کنند.

2/27708

منبع: شانا


کلمات کليدي
قیمت نفت
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
افزایش مبتلایان به کرونا در آمریکا قیمت نفت را کاهش داد
3 دلیل عمده بازگشت بهای نفت به وضعیت پیش از سقوط تاریخی
  • 1399/3/13 سه‌شنبه 3 دلیل عمده بازگشت بهای نفت به وضعیت پیش از سقوط تاریخی
    قیمت نفت، پس از تجربه افت تاریخی ماه گذشته، مسیری طولانی را پشت سر گذاشته است. می توان گفت نفت خام دبلیو تی آی در حال حاضر 70 دلار بیشتر از قیمت ماه گذشته (37.63- دلار در بیستم آوریل) معامله می شود. گرچه قیمت منفی نفت خامی که نزدیک به زمان انقضای قرارداد ماه مه مشاهده شد یک ناهنجاری مختصر بود، اما بهای نفت در قرارداد ماه ژوئن نیز نزدیک به 10 دلار در هر بشکه کاهش یافت. اما به جای ورود به وادی منفی، قرارداد ماه ژوئن به طور پیوسته در ماه مه قدرت گرفت و با قیمت بالای 30 دلار منقضی شد.
کاهش قیمت نفت به دنبال مازاد عرضه و نگرانی از موج دوم کرونا
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید