دوشنبه 16 تير 1399   06:36:15
10:031398/7/14
امضا یادداشت تفاهم همکاری میان اوپک و جی‌یی‌سی‌اف

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و مجمع کشورهای صادرکننده گاز (جی‌یی‌سی‌اف) برای تقویت همکاری در زمینه پژوهش و انتقال تجربه‌ها یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند.


به گزارش پایگاه اینترنتی مجمع کشورهای صادرکننده گاز (جی‌یی‌سی‌اف)، محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک و یوری سنتورین، دبیرکل جی‌یی‌سی‌اف، روز پنجشنبه (۱۱ مهر ماه) در حاشیه برگزاری سومین مجمع بین‌المللی انرژی‌ویک روسیه یادداشت تفاهم یادشده را امضا کردند.

هدف از امضای این یادداشت تفاهم، ایجاد و تقویت همکاری به‌منظور انجام فعالیت‌ها و انتقال تجربه‌ها، دیدگاه‌ها و اطلاعات در زمینه‌های مورد توجه مشترک بوده است.

نظارت، تحلیل، الگوسازی و پیش‌بینی در بازار انرژی، پژوهش در زمینه بازار انرژی، آمارهای بازار انرژی، ابتکار و توسعه در زمینه انرژی با هدف پایداری و همسو با مسئولیت زیست محیطی و اجتماعی، از جمله زمینه‌های مورد توجه مشترک دو نهاد به شمار می‌آیند.

اوپک و جی‌یی‌سی‌اف همچنین توافق کردند در زمینه تبادل اطلاعات و آمار، برگزاری نشست‌های تخصصی و کارگاه‌های داخلی دو طرف برای ارتقای تبادل دانش و تجربه و همچنین در زمینه سمینارها، کارگاه‌ها، همایش‌ها و انتشارات، همکاری کنند.

19952/8


 
کلمات کليدي
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید