19:321398/7/24

همکاری اوپک و متحدانش فراتر از سال ۲۰۲۰ ادامه می‌یابد

دبیرکل سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) اعلام کرد که این سازمان و متحدانش ثبات بازار نفت را پس از سال ۲۰۲۰ میلادی نیز حفظ می‌کنند.


به گزارش خبرگزاری رویترز از دهلی نو، محمد بارکیندو، دبیر کل اوپک، دیروز (سه‌شنبه، ۲۳ مهرماه) گفت: این سازمان و متحدانش به حفظ ثبات بازار نفت پس از سال ۲۰۲۰ میلادی متعهد هستند.

وی همچنین اعلام کرد پایبندی به توافق جهانی کاهش تولید نفت اکنون ۱۳۶ درصد است و این مسئله عرضه جهانی نفت را محدود می‌کند و رشد تولید نفت در آمریکا شتاب خود را از دست می‌دهد.

دبیرکل اوپک با اشاره به عزم اوپک و متحدانش برای جلوگیری از بازگشت روند کاهشی قیمت‌ نفت، تصریح کرد: آنها هر چه در توان دارند را انجام می‌دهند تا ثبات نسبی بازار فراتر از سال ۲۰۲۰ میلادی را تضمین کنند.

بارکیندو اعلام کرد که جنگ تجاری آمریکا و چین بر اقتصاد جهانی و تقاضای نفت تأثیر می‌گذارد و بازارهای مالی دورنمایی بدبینانه درباره رشد اقتصاد جهانی دارند.

با این همه، وی گفت: هند همچنان یکی از محرک‌های اصلی رشد تقاضای نفت جهان است و تقاضای آن در ماه اوت امسال ۱۲۷ هزار بشکه در روز افزایش داشته است.

2/27853

منبع: شانا


کلمات کليدي
اوپک، محمد بارکیندو
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بیانیه پایانی نشست ۱۷۷ اوپک منتشر شد
۵ تصمیم اوپک در نشست ۱۷۷
  • 1398/9/15 جمعه ۵ تصمیم اوپک در نشست ۱۷۷
    تولیدکنندگان عضو اوپک و غیراوپک بر تعمیق کاهش عرضه روزانه ۵۰۳ هزار بشکه توافق کردند، کشورهای عضو و غیرعضو اوپک با منابع ثانویه به‌عنوان مرجع اعلام تولید نفت موافقت کردند، میعانات گازی و مایعات گازی از محاسبه تولید نفت‌خام کشورهای غیرعضو اوپک هم کنار گذاشته شد، وزیر انرژی الجزایر به عنوان رئیس دوره‌ای اوپک براساس حروف الفبا انتخاب شد و در نهایت ایران نائب رئیس هیئت عامل اوپک شد.
نشست ۱۷۷ اوپک آغاز به‌کار کرد