دوشنبه 5 اسفند 1398   00:42:17
15:201398/9/27
قیمت نفت ۶۰ تا ۶۵ دلاری برای اوپک و متحدانش مطلوب است

یکی از مدیران شرکت لوک اویل روسیه اعلام کرد قیمت نفت در بازه ۶۰ تا ۶۵ دلار برای تولیدکنندگان نفت عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش، مطلوب است.


به گزارش خبرگزاری رویترز از مسکو، لئونید فدون، معاون رئیس شرکت لوک اویل روسیه، سه‌شنبه، ۲۶ آذرماه اعلام کرد قیمت نفت ۶۰ تا ۶۵ دلار برای شرکت‌کنندگان در توافق کاهش تولید اوپک و غیراوپک نفت، مطلوب خواهد بود.

وی اعلام کرد شوک قیمتی تنها در صورتی اتفاق می‌افتد که تولیدکنندگان از تعهدهای خود تخلف کنند.

وزیران نفت و انرژی کشورهای عضو و غیرعضو اوپک در روزهای ۱۴ و ۱۵ آذرماه طی نشست‌ ۱۷۷ اوپک و هفتمین نشست مشترک وزارتی اوپک و غیراوپک تصمیم گرفتند افزون بر کاهش روزانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه‌ای که تا مارس ۲۰۲۰ پابرجا بود، در مجموع ۵۰۳ هزار بشکه دیگر از تولید خود بکاهند.

براین اساس، کاهش تولید نفت اوپک و متعهدانش از نخستین روز ژانویه ۲۰۲۰ (چهارشنبه ۱۱ دی‌ماه) از یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در روز به یک میلیون و ۷۰۳ هزار بشکه می‌رسد. ایران، ونزوئلا و لیبی همچنان از هرگونه کاهش تولید مستثنا هستند.

2/28255
کلمات کليدي
قیمت نفت
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
افت قیمت نفت به دلیل کاهش نگرانی‌ها
  • 1398/11/1 سه‌شنبه افت قیمت نفت به دلیل کاهش نگرانی‌ها
    قیمت شاخص نفت خام برنت در ساعت ۶ و ۴۸ دقیقه امروز (سه‌شنبه، یکم بهمن‌ماه) به ۶۴ دلار و ۹۰ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا به ۵۸ دلار و ۴۰ سنت رسید.
افرایش قیمت‌های جهانی نفت خام پس از شهادت سردار سلیمانی
افزایش قیمت نفت پس از وقوع حادثه برای نفتکش ایرانی
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید