یکشنبه 4 آبان 1399   22:57:37
08:361399/7/27
مذاکره روسیه و عریستان درباره بازار نفت و ویروس کرونا

رییس جمهور روسیه و ولیعهد عربستان سعودی در خصوص بازارهای انرژی و اجرای توافق نامه های گروه اوپک پلاس با یکدیگر به گفت و گو پرداختند.


به گزارش رویترز، کرملین روز شنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: "هر دو طرف تمایل خود را برای ادامه همکاری و هماهنگی نزدیک در این زمینه به منظور حفظ ثبات در بازار جهانی انرژی اعلام کردند."

مسکو و ریاض همچنین در مورد همکاری در زمینه مبارزه با شیوع ویروس کرونا و احتمال استفاده از واکسن روسی Sputnik V در عربستان سعودی نیزمذاکره کردند.

با افزایش مجدد شیوع ویروس کرونا در اروپا و آمریکا که تقاضا برای انرژی را مورد تهدید قرار داده است، بسیاری در بازار این سوال را مطرح می کنند که آیا تولیدکنندگان اوپک و متحدانشان طبق برنامه ای که در ماه مه آغاز کرده اند، تولیدشان را در ژانویه سال ۲۰۲۲ به میزان دو میلیون بشکه در روز افزایش می دهند یا خیر.

نشست وزیران کشورهای اوپک پلاس روزهای ۳۰ نوامبر و اول دسامبر (۱۰ و ۱۱ آذر) برگزار می‌شود.

الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه و سهیل المزروعی، همتای اماراتی وی هفته گذشته گفته بودند که این گروه همچنان تصمیم دارد طبق برنامه پیش رفته و تولیدش را از ابتدای سال ۲۰۲۱ افزایش دهد.

از سوی دیگر، کمیته فنی مشترک اوپک پلاس روز جمعه هشدار داد که تحت یک سناریوی منفی، بازار جهانی نفت در سال آینده با ۲۰۰ هزار بشکه در روز مازاد عرضه روبرو خواهد شد. اگر لیبی موفق شود تولیدش را افزایش دهد و شیوع کرونا آسیب شدیدتر از حد انتظاری به تقاضا وارد کند، چنین سناریویی به واقعیت خواهد پیوست.

8/30421
کلمات کليدي
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید