چهارشنبه 29 دی 1400   07:39:04
09:291399/11/20
انتقاد وزیر نفت هند از بالا بردن قیمت نفت

وزیر نفت هند هشدار داد قیمت بالای نفت می‌تواند با بهبود و احیای اقتصاد جهان تداخل یابد.


به گزارش اویل پرایس، پرادان در یک کنفرانس اعلام کرد: "تلاش برای دست‌کاری مصنوعی قیمت‌ها، تاثیری نامطلوب بر وضعیت شکننده بهبود اقتصاد جهان خواهد گذاشت."

این اولین بار نیست که هند نارضایتی خود را از اقدامات کنترلی قیمت نفت عنوان می‌کند.

در ماه ژانویه پرادان مستقیما به اوپک تاخت و تصمیم سعودی برای کاهش داوطلبانه ۱ میلیون بشکه‌ای را تصمیمی دانست که موجب سردرگمی بازار می‌شود. ریاض هم‌زمان قیمت رسمی نفت خود برای آسیا را افزایش داد، اقدامی که خشم دهلی‌نو را دوچندان  کرد.

هند ۸۰ درصد از نفت مورد نیاز خود را وارد می‌کند. مانند دیگر اقتصادهای جهان اقتصاد هند نیز از شیوع ویروس کرونا ضربه شدید خورده که آسیب‌پذیری آن را در برابر بالاوپایین قیمت نفت جدی‌تر کرده است.

وزیر هندی در ادامه سخنان خود گفت: "در حالی که ما از قیمت خیلی پایین نیز خوشنود نخواهیم بود اما از قیمت بالا نیز حمایت نمی‌کنیم که دسترسی میلیون‌ها هندی به انرژی را دشوار می‌کند. اگر جهان می‌خواهد به شکل یک کل رشد کند، باید روابطی متقابلا حمایتی میان تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان وجود داشته باشد. این به نفع کشورهای تولیدکننده نیز هست که اقتصادهای وابسته به نفت روند رشدی ثابت داشته باشند."

هند در تلاش است تا تولید داخلی نفت و گاز خود را نیز افزایش دهد. به همین منظور برنامه‌ سرمایه‌گذاری ۱۴۳ میلیارد دلاری برای رسیدن به این هدف در نظر گرفته است.

8/31014
کلمات کليدي
هند، قیمت نفت
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
هشدار کارشناسان برجسته نفت درباره نفت ۱۰۰ دلاری
قیمت نفت افزایش یافت
  • 1399/7/15 سه‌شنبه قیمت نفت افزایش یافت
    قیمت شاخص نفت خام برنت ساعت ۵ و ۴ دقیقه امروز (سه‌شنبه، ۱۵ مهرماه) با ۸ سنت افزایش به ۴۱ دلار و ۳۷ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا با ۲ سنت افزایش به ۳۹ دلار و ۲۴ سنت رسید.
کاهش قیمت نفت در پی افزایش شمار مبتلایان به کرونا
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
چهارشنبه 29 دی 1400 00:26:23
nioc