پنجشنبه 1 مهر 1400   06:18:25
12:331400/4/8
پیش بینی اوپک از کمبود عرضه نفت

پیش بینی های اوپک به کمبود عرضه نفت در اوت و ماههای بعد امسال همزمان با بازگشایی اقتصادها اشاره دارد و نشان می دهد این گروه و متحدانش در نشست هفته جاری فضا برای افزایش تولید دارند.


به گزارش رویترز، اوپک و متحدانش در فاصله ماه مه تا ژوییه ۲.۱ میلیون بشکه در روز از محدودیت عرضه خود را تسهیل می کنند. وزیران اوپک پلاس در نشست روز پنج شنبه درباره میزان عرضه در ماههای بعد مذاکره خواهند کرد. با توجه به قیمت های نفت که به بالاترین رکورد از سال ۲۰۱۸ صعود کرده اند، منابع آگاه می گویند افزایش بیشتر تولید در اوت مورد بررسی قرار می گیرد اما بعضی از تولیدکنندگان نگران ضعیف شدن دوباره تقاضا و عرضه بالاتر نفت ایران هستند.

بر اساس جدیدترین پیش بینی اوپک از تقاضا برای نفت این گروه، اگر سطح تولید اوپک تغییر نکند میزان عرضه ۱.۵ میلیون بشکه در روز کمتر از میزان تقاضا در اوت خواهد بود. این کمبود عرضه در سه ماهه چهارم به ۲.۲ میلیون بشکه در روز می رسد.

اوپک پلاس از ماه مه سال ۲۰۲۰ در واکنش به فروپاشی تقاضا در اوج همه گیری کووید ۱۹ محدودیت عرضه به میزان ۹.۷ میلیون بشکه در روز را به اجرا گذاشت و تا ژوییه این محدودیت عرضه به ۵.۸ میلیون بشکه در روز خواهد رسید.

قیمت های نفت روز دوشنبه در آستانه نشست هفته جاری وزیران اوپک پلاس و با هشدار کارشناسان درباره واریانت دلتای ویروس کرونا که باعث موج جدید شیوع کووید ۱۹ در ایالت های آمریکایی با نرخ واکسیناسیون پایین خواهد شد، حدود دو درصد سقوط کردند. در اروپا هم کشورهای آلمان، اسپانیا و پرتغال محدودیت های مسافرتی جدیدی را برای مقابله با شیوع نوع جهش یافته ویروس کرونا اعلام کردند.

8/31744




کلمات کليدي
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
پنجشنبه 1 مهر 1400 01:16:44
nioc