یکشنبه 10 مرداد 1400   11:13:38
17:131400/4/27
تولید نفت اوپک‌پلاس ماهانه ۴۰۰ هزار بشکه‌ در روز افزایش می‌یابد

۲۳ کشور عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک ) و متحدانش (ائتلاف اوپک پلاس) ضمن موافقت با تعیین رقم تولید نفت ماه مه ۲۰۲۱ به‌عنوان خط پایه تولید پنج کشور و افزایش عرضه روزانه ۴۰۰ هزار بشکه برای هر ماه تا دسامبر ۲۰۲۲ موافقت کردند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، براساس تصمیم (یکشنبه، ۲۷ تیرماه) نشست وزیران نفت و انرژی اوپک پلاس، مجموع عرضه نفت کشورهای عضو این ائتلاف از یکم اوت ۲۰۲۱ تا دسامبر ۲۰۲۲ هر ماه ۴۰۰ هزار بشکه در روز افزایش می‌یابد و  این افزایش تولید به شرایط بازار بستگی خواهد داشت.

اوپک و متحدانش در قالب ائتلاف اوپک پلاس از ماه مه سال ۲۰۲۰ در واکنش به فروپاشی تقاضا در بحبوحه شیوع ویروس همه‌گیری جهانی کووید- ۱۹ روزانه ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه از عرضه نفت خود کاستند و مقرر شده بود این توافق آوریل ۲۰۲۲ پایان یابد.

توافق کاهش تولید اوپک پلاس پایان ماه ژوئیه (تیرماه - مردادماه) ۲۰۲۱ به ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه در روز می‌رسد.

اعضای اوپک پلاس همچنین موافقت خود را با تعیین رقم تولید مه ۲۰۲۱ به عنوان خط پایه جدید تولید پنج کشور کویت، عراق، امارات، عربستان و روسیه اعلام کردند، افزایش تولید پنج کشور یادشده با تغییر خط پایه تولید در مجموع یک میلیون و ۶۳۰ هزار بشکه افزایش می‌یابد.

اعضای این ائتلاف تصمیم گرفتند بیستمین نشست مشترک اوپک و غیراوپک (اوپک پلاس) در  یکم سپتامبر ۲۰۲۱ (۱۰ شهریورماه ۱۴۰۰) برگزار شود.

2/31865

منبع: شانا


کلمات کليدي
اوپک پلاس، اوپک
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
قیمت بالای نفت در بلندمدت به سود اعضای اوپک پلاس نیست
ایران پس از رفع تحریم در کوتاه‌ترین زمان ممکن به بازار برمی‌گردد
بقا و موفقیت اوپک؛ مرهون ۶۰ سال همکاری و عقلانیت
  • 1400/4/10 پنجشنبه بقا و موفقیت اوپک؛ مرهون ۶۰ سال همکاری و عقلانیت
    وزیر نفت گفت: قبول همکاری بر مبنای منافع ملی کشورها و حاکمیت عقلانیت در روابط، اصلی است که به‌رغم همه فراز و نشیب‌ها و تنش‌های بزرگ بین اعضا در ۶۰ سال، باعث بقا و موفقیت اوپک شده است و همه از این روابط سود برده‌اند.
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید