دوشنبه 5 اسفند 1398   00:26:13
14:421394/6/29
درخشش ورزشکاران پارس جنوبی در مسابقات بین المللی ووشو جام پارس

ورزشکاران تیم ووشو پارس جنوبی در مسابقات بین المللی ووشو جام پارس در بخش تن دائو توسط طاهر قاسمی به مدال طلا و در بخش فرم دائو شو توسط محمد رضایی به مدال نقره این مسابقات دست یافتند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، ‌پنجمین دوره رقابت های بین المللی ووشوی جام پارس از صبح شنبه با حضور نمایندگان کشورهای گرجستان، سوئد، پاکستان، افغانستان، عراق، روسیه، آمریکا، هنگ کنگ، ترکمنستان، فیلیپین، ارمنستان، اندونزی، قزاقستان، جمهوری آذربایجان، ازبکستان، ویتنام، هند و ایران آغاز شد.

در فرم نن دائو طاهر قاسمی از پارس جنوبی موفق شد با امتیاز 9.51 به عنوان نخست دست یابد. فرشاد عربی که دیروز در فرم نان چوان به عنوان نخست رسید، امروز صبح با 9.49 دوم شد. کایسر تین یو از آمریکا نیز با 9.25 سوم شد.

در بخش فرم دائو شو این مسابقات، سامان احمدی از منتخب ایران موفق شد امتیاز 9.50 را به دست آورد و روی سکوی نخست بایستد. محمد رضایی از پارس جنوبی ایران با 9.47 دوم شد و حسین غفوری از افغانستان با 9.20 سوم.

در رقابت های نوبت بعد از ظهر، جعفر شیرزاد از تیم پارس جنوبی ایران در وزن 65 کیلوگرم موفق شد فونگ از ویتنام را شکست دهد. سلیمی از تیم منتخب ایران هم بر مامات ساشویلی از گرجستان غلبه کرد تا دو ورزشکار ایرانی برگزار کننده دیدار نیمه نهایی باشند. در دیگر سوی جدول این پیکارها، حسام از عراق و کلمنته تابوگارا از فیلیپین برگزار کننده دیدار نیمه نهایی خواهند بود.

در وزن 70 کیلوگرم، موکش از هند بر حبیبی از افغانستان غلبه کرد تا در مرحله نیمه نهایی با معاز خان از پاکستان که حریف آمریکایی را شکست داده بود، رودررو شود. در دیگر سوی جدول، محمد محسن سیفی از پارس جنوبی بر جومانیازوف فائق آمد تا در دیگر بازی این مرحله با نگویان مانه از ویتنام مواجه شود که نظروف از آذربایجان را شکست داده بود.

سجاد عباسی از پارس جنوبی در وزن 75 بر حمزه از عراق غلبه کرد تا با علمگیر خان از پاکستان مصاف دهد. در طرف دیگر جدول، بابایف از ترکمنستان با راجانی دئوری روبرو می شود.

در وزن 80 کیلوگرم، میلاد عارفی مقام از پارس جنوبی با غلبه بر محمت قربانف از ترکمنستان به دور نیمه نهایی رسید. وی باید با راجیندر سینگ از هند مبارزه کند. در دیگر سوی جدول، یزدان میرزایی از منتخب ایران بر عبدل نفای از پاکستان فائق آمد تا برابر حسین واحد از عراق گیرد.

امیر فضلی در وزن 85 کیلوگرم موفق شد کلدیپ سینگ از هند را از پیشرو بردارد و به مصاف ارسلان بکتیموروف از روسیه رود. علا رسول از عراق نیز با کبیر خان از پاکستان مواجه می شود تا دیگر بازی این مرحله برگزار شود.

در وزن 90 کیلوگرم، حمید قلی پور از پارس جنوبی بر محمد حزیم از عراق فائق آمد تا در نیمه نهایی حریف روسلان ابراگیمف از روسیه شود که در دور قبلی سینگ از هند را شکست داده بود. در دیگر سوی جدول، ریابف از قراقستان توانست محمد یورش از افغانستان را شکست داده و به مصاف روبین لارسون از سوئد برود که در مرحله قبل احمد از پاکستان را مغلوب کرده بود.

آرمان بازیاری در به علاوه 90 کیلوگرم در نیمه پایانی با کارل آلبرکسون از سوئد روبرو می شود که نظرف از ترکمنستان را شکست داده بود. سومیت فوگات از هند نیز با صلاح الدین نیازی از افغانستان جدال خواهد داشت.

در وزن منهای 56 کیلوگرم بخش ساندا، مسعود انصاری از تیم منتخب ایران ابتدا نماینده افغانستان را شکست داد و  در ادامه برابر الکین امینوف از آذربایجان پیروز شد. در همین وزن، علی بختیاری از پارس جنوبی پس از استراحت در دور نخست مقابل سانداکار ارمنستانی پیروز شد.

در وزن منهای 60 کیلوگرم، فرود ظفری از پارس جنوبی با کسب 2 پیروزی متوالی مقابل حریفانی از ویتنام و فیلیپن خود را به مرحله نیمه نهایی رساند. در همین وزن، عرفان آهنگریان از منتخب ایران نیز کار خود را با برتری مقابل رسلان پیرلایف از آذربایجان آغاز کرد.

در وزن منهای 65 کیلوگرم، جعفر شیرزاد از پارس جنوبی توانست در دور نخست بر حریفی از آذربایجان غلبه کند.

شماره خبر: 17238/1


منبع: روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی


کلمات کليدي
ووشو، منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
قدردانی مسئولان محلی عسلویه از بهبود وضعيت اشتغال نيروهای بومی در منطقه ویژه پارس
بهره‌برداری از ۲ پروژه ایمنی و گمرکی در منطقه ویژه پارس
تولید نفت در خلیج فارس همواره پایدار خواند ماند
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید