جمعه 7 آذر 1399   21:16:26
15:251397/11/27
طراحی موزه صنعت نفت در اهواز اجرایی می‎شود

طراحی موزه بزرگ صنعت نفت اهواز به منظور نمایش اسناد، تصاویر و راه‌اندازی کتابخانه تخصصی صنعت نفت در حال اجراست و به این منظور مراحل ثبت ملی مهمانسرای خرمکوشک، هنرستان و آموزشگاه فنی‎وحرفه‌ای اهواز در حال نهایی شدن است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران به نقل از روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب، اکبر نعمت‎الهی، مدیر طرح موزه‎های صنعت نفت در نشست با  احمد محمدی، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب ضمن تاکید بر تقویت و گسترش همکاری‌ها به منظور راه‌اندازی و تکمیل موزه‌های صنعت نفت در جنوب کشور، شکل‌گیری موزه‌های صنعت نفت از دولت اصلاحات تاکنون را پر فراز و نشیب عنوان کرد و گفت: ایجاد موزه‌های صنعت نفت در جنوب کشور به عنوان خاستگاه کشف نفت در خاورمیانه از اصلی‌ترین اهداف این طرح به شمار می‌رود و همزمان طرح موزه‌های صنعت نفت در استان‌های تهران، کرمان، کرمانشاه و مشهد مقدس دنبال می‌شود.

وی همچنین به اقدام‎های انجام شده در اجرای طرح موزه‌های صنعت نفت و بهره‌برداری رسمی از دو موزه بنزین خانه و کارآموزان صنعت نفت در آبادان اشاره کرد و گفت: امید می‌رود با حمایت مدیران عالی‌رتبه، داشته‌های این صنعت در قالب موزه‌های نفت نسل به نسل منتقل شود و به دوام و قوام آن کمک کند.

در ادامه مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب نیز به جایگاه مهم موزه‌های صنعت نفت برای تبیین تاریخ پرآوازه این صنعت از نخستین روزهای کشف طلای سیاه در مسجد سلیمان تا به امروز اشاره و بر آمادگی این شرکت برای تقویت و گسترش همکاری‌ها به منظور به بار نشستن فعالیت موزه‌های صنعت نفت در مناطق نفتخیز جنوب تاکید کرد.

محمدی با اشاره به اهمیت تبیین نقش صنعت نفت در حیات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مردم افزود: ماده اولیه همه وسایل ساخت دست بشر از نفت تشکیل شده است، بنابراین لازم است تا با شناساندن بیشتر آن به آحاد جامعه، نقش و جایگاه حائز اهمیت نفت در فرهنگ مردم نهادینه شود.

وی کشف نخستین چاه نفت خاورمیانه در منطقه مسجد سلیمان را نشانه آغاز توسعه جهانی صنعت نفت از کشور ایران خواند و تاکید کرد: بسیاری از متخصصان خارجی این صنعت، نخستین فعالیت‌های کاری خود را از مسجد سلیمان آغاز کرده‌اند، همچنین به دلیل منافع مشترکی که هفت خواهران در کشور داشتند، نخستین قراردادهای بالادستی صنعت نفت نیز در این شهر پایه‌ریزی و بعدها تکمیل شد.

محمدی ضمن اشاره به تهیه گزارش همه مستغلات، املاک و اماکن قدیمی در پهنه مناطق نفت‎خیز جنوب گفت: در این زمینه بایستی با تدوین نقشه راهی معین، گام‌های موثرتری در حفظ گنجینه‌های این صنعت برداشته شود.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب اراده وزارت نفت را در اجرای طرح موزه‌های صنعت نفت ستودنی خواند و افزود: با همگرایی و تلاش همکاران در ایجاد پیوند بین نسل‌های گوناگون، نشاط، امید و فعالیت به جامعه تزریق خواهد شد.

2/25935
کلمات کليدي
موزه صنعت نفت
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
اهدای اسناد تاریخی کارکنان نفت جنوب به موزه صنعت نفت
کشف ژنراتور قدیمی در میدان نفت‌شهر
  • 1399/6/28 جمعه کشف ژنراتور قدیمی در میدان نفت‌شهر
    یک دستگاه ژنراتور با قدمتی بیش از ۶۰ سال حین عملیات خاک‌برداری و تسطیح محوطه چاه‌های نفتی در منطقه مرزی نفت‌شهر از توابع بخش سومار شهرستان قصر شیرین کشف شد.
دومین موزه صنعت نفت در آبادان افتتاح شد
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید