شنبه 5 مهر 1399   17:15:48
11:001398/11/21
نشست کمیته بازنگری دوره‎های HSE وزارت نفت برگزار شد

کمیته بازنگری دوره های اچ اس ایی و پدافند غیر عامل وزارت نفت، 19 و 20 دی ۱۳۹۸ به میزبانی مدیریت HSE و پدافند غیرعامل شرکت ملی نفت ایران در محل مدیریت اکتشاف برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی NIOC، در این نشست که با حضور مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت ملی نفت ایران، رئیس سیاست گذاری و برنامه ریزی HSE و پدافند غیر عامل وزارت نفت و نمایندگانی از چهار شرکت اصلی وزارت نفت در بخش های مختلف برگزار شد، موضوعاتی مبنی بر اهمیت اثر بخشی، نگاه دقیق به الزامات، دستور العمل ها و مقررات HSE و پدافند غیر عامل مطرح شد.

مدیر اچ اس ایی شرکت ملی نفت ایران در این نشست، ضمن تقدیر از تشکیل کمیته های مختلف اچ اس ایی و پدافند غیر عامل توسط وزارت نفت، مهمترین عامل در دوره های آموزشی اثربخشی و کاهش ریسک های محتمل در صنعت را در اولویت نخست بر شمرد.

مانی عبداله‌زاده راد گفت: به روز رسانی دوره های آموزشی بر اساس نیاز واقعی و هدفمند کردن آنها منطبق بر الزامات، ابلاغیه ها و ضوابط بالا دستی و پایین دستی، شناسایی مشاغل حیاتی و ارتقاء سطح دانش همکاران سبب دستاورد مهمی در کنترل و کاهش ریسک ها و به تبع آن حوادث صنعت نفت خواهد شد.

لازم به ذکر است، پنج کمیته تخصصی پدافند غیرعامل، ایمنی و آتش‌نشانی، مهندسی بهداشت، محیط زیست و مسائل مشترک HSE با حضور متخصصان هر حیطه و متخصصان آموزش تشکیل و با توجه به نیازمندی‌های صنعت نفت و اصل نیازمحوری، دوره‌های آموزشی موجود و نیازهای آموزشی جدید صنعت نفت بررسی و بازنگری می‌شود .این برنامه ها همسو با نظام‌نامه آموزش HSE و پدافند غیرعامل وزارت نفت و با هدف بهینه‌سازی کیفی سرفصل، محتوا و جزئیات دوره‌های آموزشی انجام می‌شود و متناسب با هر دوره آموزشی، گروه‌های مخاطب نیز تعیین خواهد شد .فعالیت کمیته‌های نامبرده از چهارم بهمن‌ماه آغاز شده و هفتم اسفندماه امسال پایان می‌یابد.

2/28658
کلمات کليدي
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید