سه‌شنبه 27 اردیبهشت 1401   11:35:40
13:311401/2/24
امضای ۳ قرارداد و تفاهم‌نامه پژوهشی بین مناطق نفت‌خیز جنوب و پژوهشگاه نفت

شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب دو قرارداد و یک تفاهم‌نامه پژوهشی در دومین روز نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با پژوهشگاه صنعت نفت امضا کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، تفاهم نامه های شناسایی منشا نفت های سطحی و ارائه راهکار برای جلوگیری از نشت نفت میدان آغاجاری، تهیه مدل های پیشرفته ژئوفیزیک مخزن در میدان آغاجاری و الحاقیه انجام پروژه های تخصصی در حوزه های بالادستی و پایین دستی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، صبح امروز (24 اردیبهشت ماه) میان علیرضا دانشی؛ مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و جعفر توفیقی؛ رئیس پژوهشگاه صنعت نفت به امضا رسید.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در آیین امضای این تفاهمنامه ها گفت: امروز برای پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب روز بزرگ و خوش یمنی است، به ویژه که امسال نیز با نام علم و دانش مزین شده است. 

وی اظهار امیدواری کرد که با امضای این تفاهمنامه ها فصل جدیدی از روابط مشترک به صورت مشخص، مدون و برنامه ریزی شده، برای رسیدن به قله های ترقی علمی در صنعت نفت رقم خورد.

وی با تاکید بر حمایت تمام قد شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب از فعالیت های پژوهشگاه صنعت نفت، اظهار کرد: اگر قرار است کار بزرگی انجام شود، تحریم ها شکسته شود و حلاوت نامگذاری امسال به کام مردم بنشیند؛ توجه به زنجیره های ارزش صنعت نفت و ایجاد ارزش افزوده بخش عمده ای از این فعالیت هاست.

دانشی با بیان اینکه هم اکنون در دنیا بیش از 5 هزار محصول در حوزه نفت و 700 محصول در حوزه گاز تولید می شود ؛ در حالیکه کشور ما با ارفاق حدود 300 محصول تولید می کند، افزود : بر این اساس از مجموعه های علمی و تحقیقاتی به ویژه پژوهشگاه صنعت نفت انتظار می رود تا تحولی بنیادین در این صنعت رقم بزنند.

وی ادامه داد: بدون تردید پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب می توانند در کنار هم و با هم افزایی بیشتر، قابلیت های لازم برای ارتقا زنجیره ارزش و در ادامه ارتقا صنعت نفت ایجاد کنند. 

وی با اشاره به اختصاص اعتبار یکهزار میلیارد به بحث فناوری های نوین در مناطق نفتخیز جنوب، اظهار کرد:  در صورت تعریف برنامه های جدید، با رایزنی های انجام شده این اعتبار قابل افزایش است.

وی با تاکید بر اینکه پژوهشگاه صنعت نفت یکی از با ارزش ترین و بهترین مراکز علمی دنیاست، گفت: شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب از هیچ کمکی برای برای دستیابی صنعت نفت به قله های رفیع دانش و ترقی دریغ نخواهد کرد.

* پژوهشگاه صنعت نفت پاسخگوی مطالبه شرکت هاست


در ادامه این مراسم رئیس پژوهشگاه صنعت نفت نیز با قدردانی از شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، گفت: به طور حتم تحقق شعار سال نیازمند مدیرانی است که به دانش و نقش دانش در خلق ارزش افزوده ایمان داشته باشند.

جعفر توفیقی با بیان اینکه پژوهشگاه صنعت نفت پاسخگوی مطالبه شرکت ها در تمامی حوزه ها از جمله مخازن، اکتشاف، تولید و... است، اظهار کرد: این مجموعه به سطحی از توانمندی دست یافته که در حوزه های بالادست صنعت نفت دیگر نیازی به شرکت های خارجی نباشد.

 وی افزود : دغدغه شبانه روزی پژوهشگاه صنعت نفت خلق ارزش افزوده است و از هیچ تلاشی در این زمینه دریغ نخواهد کرد.
کلمات کليدي
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
دوشنبه 26 اردیبهشت 1401 23:43:23
nioc