13:531398/2/29
مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی تاکید کرد:
ضرورت توجه روابط عمومی‎ها به سه اصل صداقت، خلق ایده و پاسخگویی به مخاطبان

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، صداقت و راستگویی، داشتن افکار و ایده های جدید، تخیل خلاق و پاسخگویی به مخاطبان درون و بیرون سازمانی را جزء محورهای اصلی روابط عمومی برشمرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، رامین حاتمی در مراسم نکوداشت هفته ارتباطات و روابط عمومی در این شرکت، بر صداقت و راستگویی، داشتن افکار و ایده های جدید، تخیل خلاق و پاسخگویی به مخاطبان درون و بیرون سازمانی در راستای پیشبرد یک روابط عمومی پویا و کارآمد تاکید کرد.

حاتمی با اشاره به جایگاه ویژه روابط عمومی در تامین منافع سازمان اظهار کرد: هدف اصلی روابط‌عمومی‌ها بالا بردن وجهه یک نهاد و سازمان است. روابط‌عمومی با ایجاد ارتباط دو سویه و چند سویه  بین نهادها، مخاطبان و رسانه‌ها زمینه ساز  همکاری، مشارکت و تفاهم و اعتماد مخاطبان در داخل سازمان و خارج سازمان می شود.

وی فرهنگ سازی را از دیگر کارکردهای شایسته و بایسته روابط عمومی ها خواند و گفت: این امر می تواند برای کارکنان تعلق خاطر، دلبستگی و همبستگی سازمانی فراهم سازد.

حاتمی با تاکید بر اهمیت اخلاق در کارکرد روابط عمومی ها اظهار کرد: مکارم اخلاقی همچون صداقت و راستگویی در روابط عمومی از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا اطلاع رسانی درست به مردم و مدیران سازمان و بیان واقعیت ها از عوامل موثر در اخذ تصمیمات درست و صحیح است که باعث ایجاد حس اعتماد و اطمینان خاطر می شود.

وی افزود: جایگاه روابط عمومی ها در عصر ارتباطات و ظهور رسانه های جدید به سمت و سویی می رود که مستلزم استفاده  مطلوب از آنهاست.  این رسانه ها فرصت های منحصر به فردی را برای  روابط عمومی و سازمان ایجاد می کند که با جامعه هدف و مخاطبان خود تعامل گستره تر و روزآمدی داشته باشند.

حاتمی در رابطه با مراتب تاثیرگذاری روابط عمومی ها تصریح کرد: روابط عمومی ها اگر می خواهند بر جامعه هدف خود  تأثیر گذار باشند، باید مواردی همچون ارائه  مشاوره های مؤثر به مدیران ارشد سازمان، حفاظت از حریم سازمان در مقابل جوسازی ها و امور خلاف واقع، تهدیدها، ایجاد حسن رابطه بین کارکنان، مشاوران و مدیران سازمان و تقویت ارزش ها و ویژگی های مطلوب انسانی را در برنامه کاری خود قرار دهند.  روسای روابط عمومی نیز بایستی تخصص گرایی را مورد توجه قرار دهند.

1/26610

منبع: روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی


کلمات کليدي
روابط عمومی، رامین حاتمی
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


میدان‌های مشترک نفت مرکزی همگی تعیین تکلیف شده‌اند/ افزایش تولید 70 درصدی میدان نفت‌شهر
پروژه ایستگاه تقویت فشار گاز کنگان امسال تعیین تکلیف می‌شود/ توسعه فاز دوم میدان تنگ بیجار
متراژ حفاری چاه های نفت مناطق مرکزی از مرز 41 هزار متر گذشت/ تکمیل حفاری 10 حلقه چاه در سال جاری