دوشنبه 5 اسفند 1398   19:10:21
12:131398/5/26
مدیر HSE شرکت ملی نفت ایران؛
نتایج ارزیابی نشان از آمادگی بالای آتش‌نشانان نفت دارد

مدیر بهداشت‌، ایمنی، محیط زیست و پدافند غیرعامل شرکت ملی نفت ایران، با اشاره به برگزاری چهارمین دوره ارزیابی عملیاتی تخصصی آتش‌نشانان، هدف از برگزاری این دوره‌ها را نه رقابت، بلکه ارزیابی آمادگی این نیروها برای مواجهه با حوادث و دستیابی به نتایج اساسی برشمرد و گفت: نتایج ارزیابی نشان از آمادگی بالای آتش‌نشانان نفت دارد.


به گزارش خبرنگار NIOC، مانی عبداله‌زاده، مدیر بهداشت، ایمنی، محیط‌زیست و پدافند غیرعامل شرکت ملی نفت ایران در مراسم اختتامیه چهارمین دوره ارزیابی عملیاتی تخصصی آتش‌نشانان که پنج‌شنبه (24 مرداد ماه) در سالن اجتماعات مجموعه نفت محمودآباد برگزار شد، ضمن برشماری نتایج ارزشمند این دوره از ارزیابی آتش‌نشانان، گفت: در این دوره‌ها هدف ما انتخاب تیم برتر نیست، بلکه با چنین آزمون‌هایی ما آتش‌نشانان را که در خط مقدم صنعت هستند، مورد ارزیابی قرار می‌دهیم و به اهداف مهم و اساسی دست‌ پیدا می‌کنیم.

وی با اشاره به نتایج به دست آمده در این دوره از ارزیابی‌ها، گفت: آتش‌نشانان شرکت ملی نفت ایران در این دوره توانستند به نتایج بسیار خوبی در مقایسه با دوره‌های قبل دست یابند و عملکرد خوبی را در مقایسه با دو سال قبل نشان دهند.

عبداله‌زاده با قدردانی از تلاش آتش‌نشانان برای کسب نتایج بهتر در دوره جدید، گفت: این موضوع نشان می‌دهد که آمادگی آتش‌نشانان نسبت به قبل در عملیات‌های واقعی بیشتر شده است.

مدیر بهداشت، ایمنی، محیط زیست و پدافند غیرعامل شرکت ملی نفت از وعده دوسال قبل خود برای استانداردسازی و ارتقا جایگاه ایمنی و آتش‌نشانی این شرکت یاد کرد و گفت: در یک‌سال و نیم گذشته استانداردسازی تمامی ایستگاه‌های شرکت ملی نفت ایران (حدودا 90 ایستگاه) بر اساس استاندارد آی پی اس انجام شد.

وی در تشریح این فعالیت، گفت: در چهارطبقه توانستیم این ایستگاه‌ها را از لحاظ ساختار سازمانی، ماشین‌آلات و شرایط احراز و دیگر آیتم‌ها مورد بررسی قرار دهیم و استانداردسازی انجام شود.

عبداله‌زاده ادامه داد: این استانداردسازی در شرکت ملی نفت ایران مورد تأیید قرار گرفته است، مدیریت منابع انسانی شرکت این استانداردسازی را مورد تأیید قرار داده‌ است و در انتظار تأیید شورای اداری وزارت نفت هستیم.

وی به برگزاری دوره ارزیابی وزارت نفت در مهرماه اشاره کرد و گفت: با نگاه به سه دوره قبل متوجه می‌شویم که در میان شرکت‌های برتر وزارت نفت همواره حضور شرکت‌های تابعه و فرعی شرکت ملی نفت ایران پر رنگ بوده است.

مدیر HSE شرکت ملی نفت ایران افزود: در آخرین دوره ارزیابی برگزار شده در سطح وزارت نفت از بین 16 تیم شرکت کننده، شرکت‌های تابعه و فرعی شرکت ملی نفت ایران توانستند رتبه‌های اول، سوم و پنجم را به خود اختصاص دهند که جای افتخار است و امیدواریم در مسابقات پیش رو نیز به نتایج مطلوبی دست پیدا کنیم.

مفاد دوره‌های ارزیابی بر اساس شرایط واقعی تعریف شده‌اند

مهدی باستان، معاون ایمنی و آتش‌نشانی وزارت نفت نیز در این مراسم از تلاش آتش‌نشانان شرکت ملی نفت ایران تقدیر کرد و گفت: موضوع این دوره‌ها رقابت نیست بلکه با برگزاری این دوره‌ها تیم‌های آتش‌نشانی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به پیشرفت دوره به دوره تیم‌ها در این ارزیابی‌ها، گفت: در هر دوره شاهد فشرده شدن عرصه رقابت هستیم و حالا تیم‌ها برای ثبت رکوردهای صدم ثانیه‌ای تلاش می‌کنند.

باستان ضمن تقدیر از برگزاری خوب این دوره گفت: از طرف مدیرکل اچ‌اس‌ای وزارت نفت از برگزاری خوب این دوره و تلاش همکاران HSEشرکت ملی نفت ایران برای برگزاری شایسته تشکر می‌کنم.

وی با بیان اینکه این دوره‌های ارزیابی باید به ارتقا جایگاه ایمنی و آتش‌نشانی شرکت ملی نفت ایران بی‌انجامد گفت: بر همین اساس مفاد این رقابت‌ها برای اطفا آتش و احیای آسیب‌دیدگان احتمالی صورت می‌گیرد.

شرکت نفت و گاز پارس؛ منتخب چهارمین دوره

در این دوره از ارزیابی‌ها شرکت‌های نفت و گاز پارس،  نفت و گاز زاگرس‌جنوبی ، نفت و گاز شرق و معاونت امور پشتیبانی شرکت ملی نفت ایران به ترتیب توانستند با کسب امتیازهای 857.5، 855، 800 و 722.5 امتیاز در جایگاه‌های اول تا چهارم در بین 13 تیم شرکت کننده قرار گیرند و به دوره ارزیابی آتش‌نشانان وزارت نفت راه یابند.

در بخش انفرادی در ماده 100 متر با مانع آقایان احسان آقایی، کاظم حسینی، بهروز احمدند به ترتیب از شرکت‌های بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، نفت و گاز پارس و معاونت امور پشتیبانی با کسب رکورد‌های 22.81، 23.10، 24.16 ثانیه مقام‌های اول تا سوم را به خود اختصاص دهند.

همچنین در ماده بالا رفتن از نردبان طنابی آقایان آرمین منوچهری، احمد کاشف و محمود رمضانی با کسب رکورد‌های 5.75، 5.81 و 5.91 از شرکت‌های نفت و گاز پارس، بهره‌برداری نفت و گاز شرق و شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

آقایان حسن اخروی، صابر توکلی و مجید ترشیزی به ترتیب با کسب رکوردهای 71.56، 71،69 و 76.66 ثانیه از شرکت‌های نفت فلات قاره، مجتمع ورزشی محمود آباد، بهره‌برداری نفت و گاز شرق در ماده عملیات ترکیبی حمل مصدوم به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.

7/1959
کلمات کليدي
آتش‌نشانان، شرکت ملی نفت ایران، ارزیابی آتش‌نشانان
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
وزارت نفت برای بازسازی مدارس مناطق سیل‌زده سنگ تمام گذاشت
چراغ آموزش به یاری نفت روشن می‌ماند
تکمیل 53 پروژه در هفته دولت/ سال آینده 190 پروژه عمرانی با اعتبار 190 میلیارد تومان تکمیل می‎شود
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید