دوشنبه 5 اسفند 1398   19:11:57
19:001398/5/30

اهدای عضو پزشکیار بهداشت و درمان نفت گچساران به یک بیمار

محمد کشاورز، ‌پزشکیار بهداشت و درمان صنعت نفت گچساران که بر اثر سانحه رانندگی در حوالی گچساران دچار مرگ مغزی شده بود با اهدای عضو خود به یک بیمار نیازمند جانی دوباره بخشید.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مرحوم محمدکشاورز، یکشنبه 27 مرداد در سانحه رانندگی در حوالی گچساران دچار مرگ مغزی شد و با توجه به تکمیل کارت اهدای عضو، با رضایت خانواده و تشخیص قطعی پزشکان تیم اهدا عضو دانشگاه علوم پزشکی یاسوج مبنی بر مرگ مغزی کبد وی به بیمار نیازمند اهدا شد .

کار برداشت و انتقال کبد این پزشکیار شاغل در بهداشت و درمان صنعت نفت گچساران توسط تیم‌های پیوند اعضا بیمارستان شهید رجایی گچساران ، دانشگاه علوم پزشکی استان و بیمارستان ابو علی سینا شیراز انجام شد. هر بیمار مرگ‌ مغزی تا زمان سلامت اعضای خود ، می تواند با رضایت خانواده به هشت بیمار نیازمند عضو اهدا کند .

اعضا و نسوج پیوندی قابل اهدای بدن شامل ریه، کبد، لوزالمعده، قلب، کلیه، روده، قرنیه، غضروف، دریچه های قلب، پوست و تاندون است که می تواند بیماران زیادی را از رنج و معلولیت نجات داده و باعث افزایش کیفیت زندگی آنها شود .  

رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت گچساران گفت: روح زنده یاد محمدکشاورز ،‌ پزشکیار بهداشت و درمان صنعت نفت گچساران که با اهداء عضو خود به یک بیمار نیازمند حیات بخشید، همیشه زنده است .

محمد محمدی با تسلیت درگذشت این پزشکیار فداکار به خانواده و جامعه درمانی افزود: حرکت این جوان که در زمان حیات خود با تکمیل فرم اهدای عضو در این کار انسان دوستانه و خداپسندانه شرکت کرده بود ، مصداق بارز ایثارگری و نوع دوستی است که برای همه ما می تواند یک الگو باشد .

وی اظهار کرد: فداکاری این پزشکیار که در زمان حیات به اهدای اعضای بدن خود رضایت داده بود الگویی از ایثارگری ، عشق و نوع دوستی در جامعه است و به طور قطع نزد خدا پاداش خود را دارد .

2/27338

منبع: روابط عمومی بهداشت و درمان صنعت نفت


کلمات کليدي
اهدای عضو، بهداشت و درمان صنعت نفت گچساران
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
تشریح عملکرد بهداشت و درمان صنعت نفت گچساران
قدردانی مدیریت اکتشاف از اقدام انسان دوستانه همکار نفتی
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید