جمعه 9 اسفند 1398   10:08:10
16:021398/8/14
برای نخستین بار در کشور
دوره هدایت و راهنمایی کشتی‌ها در شرایط اضطرار برگزار شد

نخستین دوره آموزشی هدایت و راهنمایی کشتی‌ها در شرایط اضطرار از سوی شرکت پایانه‌های نفتی ایران برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی اظهار کرد: حرفه راهنمایی کشتی‌ها از حساس‌ترین، پیچیده‌ترین و باارزش‌ترین تخصص‌های صنعت دریانوردی است که با توجه به پیچیدگی آن، گذراندن دوره آموزشی مرتبط و مدرن موضوعی ضروری و اجتناب‌ناپذیر است.

عباس اسدروز افزود: به این منظور آمادگی راهنمایان برای مقابله با موارد اضطراری در هدایت و جابه‌جایی کشتی‌ها مهم و حیاتی است.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران تصریح کرد: با وجود اهمیت موارد اضطراری، موسسات آموزشی و شبیه‌سازی در سراسر دنیا دوره آموزشی و هدایت و راهنمایی کشتی‌ها را با عناوین کلی و عمومی برگزار می‌کنند و تاکنون دوره‌ای با عنوان اضطراری تدوین و برگزار نکرده‌اند.

اسدروز اظهار کرد: با توجه به نیاز آموزشی موجود و تاثیر برگزاری دوره‌های آموزشی در افزایش دانش و مهارت و آمادگی راهنمایان در پهلودهی و جداسازی کشتی‌های نفتکش، متخصصان عملیات دریایی شرکت پایانه‌های نفتی ایران در  اقدامی کاملا ابتکاری و خلاقانه به تدوین و طراحی نخستین دوره آموزشی هدایت و راهنمایی کشتی در شرایط اضطرارب پرداختند.

وی با بیان اینکه این دوره برای ترمینال‌های جزیره خارک، عسلویه و آب‌های آزاد ۱۶ سناریوی خاص طراحی کرده است اظهار کرد: این دوره از سوی استاد راهنماهای شرکت پایانه‌های نفتی ایران برای راهنمایان واحد عملیات دریایی، اجرا و استفاده شد.

1/212521
 
کلمات کليدي
شرکت پایانه های نفتی ایران
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
قطع وابستگی به شرکت‌های خارجی با ساخت ۲ تجهیز کاربردی در پایانه‌های نفتی
ایران ظرفیت‌های بالقوه‌ برای توسعه صنعت بانکرینگ دارد
چالش‎ها و برنامه‎های اجرایی پایانه‎های نفتی بررسی شد
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید