سه‌شنبه 31 فروردین 1400   07:51:06
08:371399/11/1

دستورالعمل‌های سازمان محیط زیست در اولویت کار ملی حفاری

برنامه‌ها و دستورالعمل‌های سازمان حفاظت محیط زیست استان خوزستان برای حفاظت از آب، خاک، هوا و محیط زیست طبیعی در اولویت کار شرکت ملی حفاری ایران قرار دارد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست (اچ‌اس‌ئی) شرکت ملی حفاری ایران گفت: ایجاد همکاری مستمر با سازمان حفاظت محیط زیست و برگزاری نشست‌ها و بازدیدهای متعدد و مشترک به‌ویژه در چند سال اخیر زمینه توسعه همکاری‌های مؤثر با این سازمان را مهیا ساخته است.

سعید قربانی با اشاره به پایش آلاینده‌های هوا با توجه به درخواست اداره کل محیط زیست استان خوزستان یا اداره‌های محیط زیست در شهرستان‌ها افزود: انجام بازرسی‌های دوره‌ای از تجهیزات کارگاهی و دستگاه‌های حفاری، اندازه‌گیری آلاینده‌های هوا با همکاری آزمایشگاه‌های معتمد محیط زیست در صورت لزوم و ارائه گزارش به واحدهای درخواست‌کننده و معاینات فنی و دوره‌ای خودروهای شرکتی از جمله اقدام‌هایی است که در این ارتباط انجام شده است.

مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست (اچ‌اس‌ئی) شرکت ملی حفاری ایران اظهار کرد: با توجه به قانون خوداظهاری در پایش و با توجه به ممیزی‌های انجام‌شده و مکاتبات با سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان ملی هوای کشور مقرر شد شرکت ملی حفاری ایران دیگر نیازمند انجام خوداظهاری در پایش بخش آلاینده‌های هوا در دستگاه‌های حفاری نخواهد بود.

قربانی با اشاره به ایجاد و توسعه فضای سبز در کاهش آلاینده‌های هوا تصریح کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و کاهش تردد به دستگاه‌های حفاری به لحاظ رعایت پروتکل‌های بهداشتی مطابق شیوه‌نامه‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا، کارکنان به‌صورت خودجوش اقدام به کاشت نهال در دستگاه‌ها و کارگاه‌ها کردند. برای نمونه دستگاه حفاری ۴۰ فتح مستقر در منطقه چلینگر و سایت اسید واقع در منطقه کریت هم‌اکنون ایجاد فضای سبز را در حال پیگیری و اجرا دارند.

وی با اشاره به شعار امسال روز هوای پاک که «هوای پاک، تعهد مسئولان، مشارکت مردم» تعیین شده است، اظهار کرد: هدف از نام‌گذاری این مناسبت ایجاد حساسیت در میان اقشار جامعه بوده و از آنجا که راه‌حل اصلی کاهش آلودگی هوا، مشارکت مردمی و افزایش هماهنگی بین‌بخشی است، این روز می‌تواند به‌صورت نمادین عامل مهمی در ایجاد این مشارکت و هماهنگی باشد.

قربانی گفت: انتظار می‌رود همکاران با توجه به نوع فعالیت خود چه در محل کار، چه در منزل در حد توان اقدام‌های لازم را برای گرامیداشت این هفته پیگیری و رعایت کنند.

2/30877

منبع: روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران


کلمات کليدي
شرکت ملی حفاری ایران، سازمان حفاظت محیط زیست
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
انجام بیش از ۱۰ هزار متر حفاری افقی و جهت‌دار در ملی حفاری
55 دستگاه حفاری در مناطق خشکی و دریایی کشور در چرخه عملیات قرار دارند
حفر و تکمیل 115 حلقه چاه نفت و گاز در سال 99/ صنعت حفاری در سال جدید افق روشنی پیش رو دارد
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید