یکشنبه 5 تیر 1401   06:48:02
13:271400/6/28

طراحی و ساخت شیر چهارراهه ۱۰ اینچ در پایانه‌های نفتی

شرکت پایانه‌های نفتی ایران از طراحی و ساخت شیر چهارراهه ۱۰ اینچ برای نخستین بار از سوی متخصصان داخلی کشور خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران گفت: شیر چهارراهه ۱۰ اینچ کلاس ۳۰۰ از تجهیزات راهبردی است که در سیستم میترینگ و پرووینگ پایانه میعانات گازی پارس جنوبی کاربرد دارد.

عباس اسدروز افزود: با توجه به تشدید تحریم‌ها و نبود امکان تأمین این تجهیز از شرکت‌های آمریکایی و اروپایی، تصمیم بر این شد که ساخت و تأمین این تجهیز کاربردی از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان انجام شود.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران یادآور شد: با توجه به نگاه ویژه شرکت به حوزه ساخت داخل و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی، همچنین بی‌نیاز شدن کشور و صنعت نفت از تجهیزات خارجی مهم و کاربردی در حوزه‌های ذخیره‌سازی و صادرات نفت خام و میعانات گازی، قرارداد طراحی و ساخت این تجهیز با یکی از  شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی بسته شد.

اسدروز تصریح کرد: ساخت داخل این تجهیز افزون بر جلوگیری از خروج ارز، صرفه‌جویی مالی حدود ۱۰۰ میلیارد ریال برای شرکت داشت که با ساخت داخل آن برای نخستین بار در کشور، صنعت نفت را از واردات این تجهیز بی‌نیاز می‌کند.

وی اظهار کرد: متخصصان مدیریت عملیات و کارشناسان مدیریت تدارکات و امور کالای شرکت پایانه‌های نفتی ایران متولی همکاری با شرکت دانش‌بنیان در زمینه ساخت این تجهیز بودند و همه مراحل طراحی، شبیه‌سازی‌های کامپیوتری و ساخت و تست این تجهیز یک سال به طول انجامید.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران تأکید کرد: پس از انجام تست کارخانه‌ای، این تجهیز تحویل پایانه میعانات گازی پارس جنوبی شد و به‌زودی نصب و عملیاتی می‌شود.

2/32147

منبع: روابط عمومی شرکت پایانه‌های نفتی ایران


کلمات کليدي
شرکت پایانه های نفتی ایران، ساخت داخل
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
نشست هم‌اندیشی مدیریت موثر کالای پروژه در مناطق نفت‌خیز جنوب برگزار شد
برگزاری رزمایش جامع پدافند غیرعامل در پایانه خارک
  • 1400/8/18 سه‌شنبه برگزاری رزمایش جامع پدافند غیرعامل در پایانه خارک
    رزمایش جامع مقابله با شرایط اضطراری با سناریوی «تهاجم دشمن به تأسیسات ذخیره‌سازی، انتقال و صادرات نفت خام» با محوریت پایانه نفتی خارک، با همکاری شرکت‌های نفت فلات قاره ایران و پتروشیمی خارک و نظارت ارزیابان سازمان پدافند غیرعامل کشور در پایانه نفتی خارک برگزار شد.
تدوین برنامه راهبردی مدیریت زنجیره تامین کالای نفت با رویکرد اقتصاد مقاومتی 
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
شنبه 4 تیر 1401 20:01:33
nioc