یکشنبه 5 تیر 1401   09:10:28
12:001400/9/7

صرفه اقتصادی قابل توجه با انجام عملیات تعمیراتی بدون دکل در چاه ۱۰۳ رگ‌سفید

شیرآلات تاج چاه شماره ۱۰۳ رگ سفید بدون حضور دكل حفاری و با بکارگیری قطعات ساخت دانشگاه صنعتی شریف و صرفه اقتصادی چشمگیر تعويض شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری از تعويض کامل شیرآلات تاج چاه شماره ۱۰۳ رگ سفید بدون حضور دکل خبر داد و گفت: چاه ۱۰۳ از چاه های نفتی میدان رگ سفید است که به علت افت فشار جریانی، تولید از آن از طریق مشبک کاری در ناحیه گازی و به روش فرازآوری طبیعی انجام می شود.

پژمان قضائی‌پور افزود: با توجه به نشت داخلی شيرآلات تاج چاه و ناايمن بودن، تعويض شيرهای معیوب باتوجه به شرایط ویژه چاه در دستور کار قرار گرفت که با لحاظ بار مالي حاصل از استقرار دكل تعمیراتي و همچنين تبعات جلوگيري از آسيب مخزني در حين تعمير و حفاري بر اساس محاسبات فنی، با برنامه ريزي دقيق و هماهنگي هاي لازم و نظارت همكاران در ادارات مهندسي بهره برداري شرکت آغاجاری و شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، تمامی شیرآلات تاج چاه شماره-۱۰۳ رگ سفید بدون حضور دكل تعویض شد.

وی سود و صرفه اقتصادي حاصل از این عملیات را که بدون حضور دکل انجام شد، ۸۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: با توجه به کاهش چشمگیر زمان تعمیر چاه در مقایسه با وضعیت استقرار دکل حفاری، میزان ۱۵۰ میلیارد ریال سود و صرفه اقتصادی در برداشت نفت از این چاه حاصل شده است‌.

قضائی‌پور به نقش خودباوری و استفاده از ظرفیت قطعات ساخته شده از سوی شرکت‌ های دانش بنیان اشاره کرد و اجرای موفقیت آمیز چنین عملیاتی را با توجه به تحریم های ظالمانه غرب بر علیه کشور اقدامی مهم در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در نامگذاری سال ۱۴۰۰ به عنوان سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها، بیان کرد.

1/267651

منبع: روابط عمومی شرکت نفت و گاز آغاجاری


کلمات کليدي
شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری، رگ سفید
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
مشارکت نفت‌خیز جنوب در جلوگیری از سوزاندن گازهای اسیدی بیدبلند خلیج فارس
تحقق برنامه تولید شركت نفت و گاز آغاجاری در نیمه نخست امسال
رفع بحران آبی در امیدیه با همکاری صنعت نفت
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
یکشنبه 5 تیر 1401 08:25:23
nioc