یکشنبه 14 خرداد 1402   04:56:42
60 سال با سیاست نفتی یا نفت سیاسی
مروری بر اقدام‌های نفت در مقابله با کرونا
 • 1399/1/18 دوشنبه مروری بر اقدام‌های نفت در مقابله با کرونا
  با شیوع ویروس کرونا در کشور، نشست‌های کمیته مدیریت شرایط اضطراری سطح ۳ شرکت ملی نفت ایران در بالاترین سطح مدیریتی و با هدف ایجاد فرماندهی واحد و اتخاذ تصمیم‌های یکپارچه و هماهنگ برای مقابله با این بحران آغاز شد و شرکت‌های تابعه ملی نفت نیز راهبردهای اتخاذشده را متناسب با نوع مسئولیت‌ها و شرایط پیرامونی خود دنبال می‌کنند.
جاسک، قطب صنعت نفت ایران در قرن 15 خورشیدی
 • 1398/9/19 سه‌شنبه جاسک، قطب صنعت نفت ایران در قرن 15 خورشیدی
  سابقه ساخت نخستین تلمبه خانه انتقال نفت به حدود 109 سال پیش برمی گردد زمانی که شرکت نفت ایران–انگلیس تصمیم گرفت که نفت خام حاصل از چاه های مسجد سلیمان را با خط لوله هدایت و به مقصدی معلوم (ناوگان نیروی دریایی انگلیس) راهی دریا کند.
پژوهش، اولويت هميشگي برنامه‎های توسعه‎ای شرکت ملی نفت ایران
بهره‎گيری حداكثری از توان صنعتگران ایرانی با تعريف 10 گروه كالايی
عمل به مسئوليت‌هاي اجتماعي در مسیر توسعه صنايع نفت و گاز/ كمک 1300 ميليارد ريالي نفت به مناطق سیل‎زده
حفاظت از محيط زيست، همپای توليد مستمر نفت و گاز
توسعه غرب كارون، محور تحقق اقتصاد مقاومتي در نفت
پارس جنوبي؛ خط مقدم توسعه صنعت نفت
توليد روزانه 850 ميليون مترمكعب گاز و تحقق افق‎های توسعه‎ای صنعت نفت
مرزبانان بی سلاح صنعت نفت در خلیج فارس
 • 1398/5/6 یکشنبه مرزبانان بی سلاح صنعت نفت در خلیج فارس
  هوا در میانه خلیج فارس - نقطه صفر مرزی میان ایران و امارات - مثل اخبار این روزهای همین حوالی داغ داغ است. تاب آوردن آسمان بالای سر و شرجی دریا هر دو سخت و جانفرساست. اینجا روی بزرگ‌ترین سازه دریایی خلیج فارس- سکوی نفتی سلمان- هستیم. میدان مشترک نفت و گاز که به فاصله کمی از آن (پنج کیلومتری) سکوی ابوالبوخوش ابوظبی قد علم کرده که بدون چشم مسلح قابل رویت است.
تدوام تولید و توسعه در منطقه استراتژیک غرب کارون
 • 1398/2/21 شنبه تدوام تولید و توسعه در منطقه استراتژیک غرب کارون
  منطقه استراتژیک غرب کارون، بخش بزرگی از قلمرو کاری شرکت مهندسی و توسعه نفت است. این شرکت با توجه به راهبردی و پراهمیت بودن پروژه‌های ملی که در دست اجرا دارد، برای شتاب‌بخشی به بهره‌برداری مطلوب و به‌موقع از میدان‌های نفتی غرب کارون که بیشتر آنها مشترک است، همه توان خود را به کار گرفته است.
زمزمه‌های سهم‌خواهی منتقدان از صنعت نفت
 • 1397/10/16 یکشنبه زمزمه‌های سهم‌خواهی منتقدان از صنعت نفت
  ایران‎ بار دیگر طعم تلخ تحریم‎ها را در کام خود حس کرد؛‌ طعم تلخی که بسیاری از دست‎اندرکاران عالی‎رتبه دولت در دوره نخست تحریم‎ها از آن به‌مثابه فرصتی دوباره برای حیات و تجدید قوای صنایع و اقتصاد کشورمان یاد می‎کردند؛ رؤیایی که البته هیچ‌گاه نتوانست صورت واقعیت به خود بگیرد.
نفت، موتور محرک خروج از فشار تحریم
 • 1397/6/10 شنبه نفت، موتور محرک خروج از فشار تحریم
  ایران به عنوان قطب انرژی در خاورمیانه از ذخایر قابل توجه منابع هیدروکربوری برخوردار است، به گونه‌ای که هم اکنون میزان ذخایر نفت درجای کشور بیش از ۷۱۲ میلیارد بشکه و ذخایر نفت باقیمانده قابل برداشت ۱۰۱ میلیارد بشکه برآورد می‌شود.
پیدا و پنهان طرح جمع‌آوری گازهای همراه در ایران
 • 1397/4/30 شنبه پیدا و پنهان طرح جمع‌آوری گازهای همراه در ایران
  ایران از لحاظ سوزاندن گازهای همراه یا همان گازهای مشعل در جایگاه سوم جهان قرار دارد. در رده‌های دوم و سوم این رتبه‌بندی هم به ترتیب روسیه و نیجریه قرار دارند. این آمار نشانگر سوختن سرمایه عظیمی است که روزانه از کف کشور می‌رود. سوختن گازهای همراه نفت افزون‌بر عدم‌النفعی که به دنبال دارد، آلودگی‌های زیست‌محیطی را هم ایجاد می‌کند که در بررسی آن، هزینه‌های غیرمستقیم را هم به اقتصاد کشور تحمیل می‌کند.
عزم راسخ نفتی ها برای اعتلای نام ایران
حکایت نفت و کوزه‎گری که از کوزه شکسته آب می‎خورد
سوآپ؛ معامله برد-برد ایران در تجارت نفت و گاز
دانش حقوقی چگونه به توسعه میادین مشترک کمک می‌کند
 • 1396/10/23 شنبه بررسی نقش رژیم حقوقی در شتاب بخشی به توسعه میادین مشترک دانش حقوقی چگونه به توسعه میادین مشترک کمک می‌کند
  صنعت نفت جهان در دنیای امروز در بخش بالادستی با چالش های متعددی از جمله نیاز به افزایش تولید نفت، دسترسی به ذخایر جدید نفتی، مدیریت سیر نزولی ذخایر میدان های قدیمی و حفظ و ارتقای دانش فنی رو به رو است که به منظور رفع این چالش ها، بهره برداری حداکثری از امکانات موجود، تشویق، جلب و حمایت از سرمایه گذاری خارجی در فعالیت های بالادستی نفت و گاز به ویژه در میدان های مشترک و پروژه های اکتشافی از اهداف ویژه صنعت نفت و دولت در حوزه نفت و گاز به شمار می رود.
همه آنچه اژدهای 147 رگ سفید را مهار کرد / پیچیده‌ترین عملیات اطفای فوران نفت تاریخ کشور رقم خورد
1 2 3 4 5 6
نسخه قابل چاپ
بروزرسانی:
پنجشنبه 11 خرداد 1402 16:01:33
nioc