دوشنبه 15 آذر 1400   22:21:10
مته‌های صخره‌ای ساخت داخل به‌زودی تحویل می‌شود/ آغاز پروژه بومی‌سازی لوله‌های حفاری
خانواده‎ای که آینده نفت ایران را تضمین می‎کند
فاز 19 پارس جنوبی؛ پیشتاز پروژه های 35 ماهه
افزایش ضریب بازیافت میدان های هیدروکربوری یک الزام است
 • 1395/12/3 سه‌شنبه معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور مهندسی و توسعه: افزایش ضریب بازیافت میدان های هیدروکربوری یک الزام است
  سال 1380 با حضور مهندس بیژن نامدار زنگنه در وزارت نفت، غلامرضا منوچهری همراه وی به حوزه نفت آمد و در شرکت های مهمی همچون پتروپارس مشغول به کار شد. وی را می توان در زمره مدیران صاحب نام توسعه‌ای نامید و باید افزود که بخش اصلی فعالیت‌های وی در میدان گازی فوق عظیم پارس جنوبی است. وی در فاصله سال‌های ۱۳۶۸ تا ۱۳۸۰ معاونت وزیر نیرو در امور آب و فاضلاب را بر عهده داشت. منوچهری از سال 1380 تا ۱۳۸۹ برای مدت 9 سال، مدیرعامل شرکت پتروپارس بود. همچنین در فاصله سال‌های ۸۰ تا ۸۹ مدیر پروژه فازهای ۶، ۷ و ۸ پارس جنوبی و عضو هیئت مدیره شرکت پتروپارس بود. در سال‌های ۸۹ تا ۹۰ مشاور ارشد مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و در فاصله سال های 90 تا 91 مدیرعامل گروه صنعتی سدید بود.
اعلام آمادگی نروژی ها برای حفاری مخازن پرفشار و چاه های عمیق در ایران/ AGR دانش فنی مهندسی نفت خود را به مهندسان ایرانی منتقل می کند
ایران سرزمین فرصت‎هاست/ اعلام آمادگی فلیپین برای خرید 4 میلیون بشکه نفت از ایران
ماهرخ‎زاد: مجموعه بزرگ صنعت نفت به ایجاد یک بانک تخصصی نیازمند است
 • 1395/8/29 شنبه فارغ از روابط و مسائل سیاسی ماهرخ‎زاد: مجموعه بزرگ صنعت نفت به ایجاد یک بانک تخصصی نیازمند است
  صنعت نفت جهان در دنیای امروز در بخش بالادستی با چالش های متعددی از جمله نیاز به افزایش تولید نفت، دسترسی به ذخایر جدید نفتی، مدیریت سیر نزولی ذخایر میدان های قدیمی و حفظ و ارتقای دانش فنی رو به رو است که به منظور رفع این چالش ها، بهره برداری حداکثری از امکانات موجود، تشویق، جلب و حمایت از سرمایه گذاری خارجی در فعالیت های بالادستی نفت و گاز به ویژه در میدان های مشترک و پروژه های اکتشافی از اهداف ویژه صنعت نفت و دولت در حوزه نفت و گاز به شمار می رود. به منظور تحقق اهداف مورد نظر، حفظ و صیانت هر چه بیشتر از مخازن نفت و گاز کشور، افزایش ضریب باز یافت، انتقال و به کارگیری فن آوری های جدید در مدیریت و بهره برداری بهینه از میدان های نفت و گاز، انعقاد قراردادهایی که طی آن تعادل مناسبی میان منافع یاد شده برقرار سازد، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
تولید میادین غرب کارون تا پایان سال به 345 هزار بشکه در روز می‌رسد
شرکت‌های ایرانی از مسیر قراردادهای جدید بین المللی می شوند
مدل جدید قراردادهای نفتی و پیشتازی اقتصاد دانش‌بنیان در صنعت نفت
صفر تا 100 طرح توسعه میدان نفتی آزادگان شمالی
 • 1395/6/28 یکشنبه در گفت‌وگو با کرامت بهبهانی بررسی شد صفر تا 100 طرح توسعه میدان نفتی آزادگان شمالی
  مجری طرح توسعه‌ای میدان نفتی مشترک آزادگان شمالی یکی از معدود مدیرانی است که از آغاز مذاکرات قراردادی تا زمان بهره‌برداری از یک پروژه، به طور کامل از الف تا ی پروژه‌ای را مدیریت کرده است. کرامت بهبهانی دراین‌باره می‌گوید: «بالاخره خیلی مهم است که مجری طرح از آغاز مذاکرات قراردادی تا زمان تحویل‌گرفتن طرح، آن را اداره کند و خودش مسئول و پاسخ‌گوی کارش باشد». به گفته وی، هدف‌گذاری تولید در فاز نخست توسعه میدان آزادگان شمالی، ٧٥ هزار بشکه در روز بوده که این میزان تولید از اواسط فروردین‌ماه امسال محقق شده است و اکنون تولید تجمیعی از این میدان نفتی مشترک پس از گذشت چهارماه‌ونیم بهره‌برداری از آن به حدود هشت میلیون بشکه رسیده که این میزان نفت با ای.پی.آی ١٩ به صادرات اختصاص یافته است. در یکصدمین روز از به‌تولیدرسیدن آزادگان شمالی، با وی به‌عنوان مجری طرح توسعه این میدان نفتی مشترک با عراق، گفت‌وگو کردیم که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:
بخش خصوصی داخلی با جذب سرمایه و تکنولوژی تقویت می‎شود
نقدها به IPC نباید موجب توقف در اجرای آن شود
 • 1395/5/2 شنبه تحلیل مجری طرح توسعه آزادگان شمالی درباره IPC نقدها به IPC نباید موجب توقف در اجرای آن شود
  مجری طرح توسعه میدان نفتی آزادگان شمالی با تاکید بر اینکه مذاکره های قراردادی، بد یا خوب بودن قرارداد را مشخص می کند، گفت: منتقدان و دلسوزان باید اجازه دهند، قراردادهای جدید نفتی برای یک بار استفاده و اجرا شود، زیرا خیلی از ایرادها تا قرارداد اجرا نشود، مشخص و برطرف نمی شود. مقصد IPC توسعه میادین مشترک در سریع ترین زمان ممکن و با هدف حداکثرسازی منافع ملی است، به طور طبیعی موانعی در این مسیر وجود دارد که باید برطرف شود، اما نباید این موانع موجب توقف و عدم رسیدن به مقصد شود.
در توسعه میدان های نفتی و گازی باید سبدی از قراردادها به کار گرفته شود
 • 1395/4/26 شنبه ارزیابی قراردادهای IPC در گفت‌وگو با معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران: در توسعه میدان های نفتی و گازی باید سبدی از قراردادها به کار گرفته شود
  سال 1376 با حضور مهندس بیژن نامدار زنگنه در وزارت نفت، غلامرضا منوچهری اردستانی همراه وی به حوزه نفت آمد و در شرکت های مهمی همچون پتروپارس مشغول به کار شد. وی را می توان در زمره مدیران صاحب نام توسعه‌ای نامید و باید افزود که بخش اصلی فعالیت‌های وی در میدان گازی فوق عظیم پارس جنوبی است. وی در فاصله سال‌های ۱۳۶۸ تا ۱۳۸۰ معاونت وزیر نیرو در امور آبفا را بر عهده داشت. منوچهری از سال ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۹ برای مدت ۱۰ سال، مدیرعامل شرکت پتروپارس بود. همچنین در فاصله سال‌های 80 تا 89 مدیر پروژه فازهای 6، 7 و 8 پارس جنوبی و عضو هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت پتروپارس بود. در سال‌های 89 تا 90 مشاور مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و مدیرعامل گروه صنعتی سدید و رئیس هیئت مدیره تسدید بود.
فناوری بالای پایانه شناور خلیج فارس آن را از سورنا متمایز می کند
پایانه ها؛ ضامن تداوم صادرات نفت ایران
گاز پارسی به کجا خواهد رفت؟
توجه به اصل جانشین پروری در صنعت نفت یک ضرورت انکارناپذیر است
جوادی: اولویت نخست شرکت ملی نفت ایران تکمیل و تسریع پروژه های پارس جنوبی و غرب کارون است
بررسی نحوه تخصیص اعتبار پروژه های سرمایه ای و توسعه ای صنعت نفت
1 2
نسخه قابل چاپ
بروزرسانی:
دوشنبه 15 آذر 1400 18:33:56
nioc