چهارشنبه 7 خرداد 1399   14:07:21
14:541398/6/26
با هدف اتکا به توان داخلهمكاری‌های مشترک نفت و گاز اروندان و جهاد دانشگاهی خوزستان توسعه می‎یابد

مديرعامل شركت نفت و گاز اروندان از آمادگی اين شركت برای توسعه همكاري‌های مشترك با جهاد دانشگاهی خوزستان خبر داد و گفت: از پژوهشگران مجموعه جهاد دانشگاهی دعوت می شود بازديدی از واحدهای نفت و گاز داشته باشند تا بتوانند براي رفع نيازها، بهتر برنامه‌ريزی كنند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، جهانگير پورهنگ در بازديد از بخش‌های مختلف جهاد دانشگاهی خوزستان و خط توليد انبوه مته‌های حفاری، با تاكيد بر اهميت اتكا به توليد داخلی، به‌ويژه در صنعت نفت، گفت: براي رفع نيازهای كشور در بخش‌های مختلف و همچنين قرار گرفتن در جايگاه واقعی در سطح بين‌المللی، لازم است به توليد ملی متكی باشيم و در اين زمينه مجموعه‌هايی مانند جهاد دانشگاهی، فعاليت‌های خوبی را آغاز كرده‌اند.

وي با اشاره به توانمندی های جهاد دانشگاهی، افزود: اين مجموعه با توجه به وسعت فعاليت‌ها و ظرفيت خوبی كه در حوزه نيروی انسانی متخصص و شركت‌های دانش‌بنيان در اختيار دارد، مي‌تواند نقش مهمی در زمينه توسعه صنعت نفت و گاز كشور و همچنين تحقق خودكفايی، ايفا كند.

پورهنگ تصريح كرد: افرادی كه دارای تجربه و تخصص در صنعت هستند، بايد در كنار مجموعه‌هاي علمی مانند جهاد دانشگاهی قرار بگيرند و اين تعامل و هم‌افزايی، قطعا نتايج خوبی به دنبال خواهد داشت.

به گفته وی سرعت پاسخ به مسايل و مشكلات و حل آنها در بخش عملياتی نفت و گاز و تداوم توليد، از جمله مولفه‌های بسيار كليدی در اين حوزه به شمار می رود و اگر جهاد دانشگاهی و بخش‌های زيرمجموعه اين نهاد علمی بتوانند در بازه زمانی كوتاه نيازهای صنعت نفت و گاز را برآورده كنند، فرصت‌های همكاری مشتركی را می توان ميان اين دو مجموعه تعريف كرد.

بر اساس اين گزارش، رييس سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان نيز در اين ديدار با اشاره به توانمندي‌های جهاد دانشگاهی در بخش های مختلف آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و فنی و مهندسی، تاكيد كرد: در فنی و مهندسی و در مجموعه پژوهشكده تكنولوژی توليد جهاد دانشگاهی خوزستان، پس از 10 سال كار علمی، دانش فنی توليد مته‌های حفاری تدوين شد و سال گذشته خط توليد انبوه آن به بهره‌برداری رسيد.

سيدعليرضا علوی، با اشاره به فعاليت‌های آموزشی جهاد دانشگاهی خوزستان، گفت: در حوزه آموزش نيز علاوه بر مراكز آموزش عالی، در بخش آموزش‌های كوتاه‌مدت و همچنین آموزش‌های ضمن خدمت كاركنان دولت و سازمان‌ها و صنايع نيز فعاليت‌های خوبی در جهاد دانشگاهی در حال انجام است.

وی خاطر نشان کرد: در حوزه فرهنگی نيز علاوه بر خبرگزاری هاي ايسنا و ايكنا، مركز افكارسنجی دانشجويان ايران (ايسپا) فعاليت‌های خوبی را در استان به انجام رسانده است.

علوی در انتها با اشاره به توانمندي‌های جهاد دانشگاهی خوزستان، از آمادگی اين سازمان براي توسعه همكاری های علمی، پژوهشی و فرهنگی با شركت نفت و گاز اروندان خبر داد.

4/2/27529

منبع: روابط عمومی شرکت نفت و گاز اروندان


کلمات کليدي
شركت نفت و گاز اروندان، جهاد دانشگاهی، جهانگير پورهنگ، توان داخل
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
ارزش یکهزار میلیارد ریالی قراردادهای همکاری جهاد دانشگاهی با شرکت ملی حفاری ایران
قرارداد ساخت نخستین واحد فرآورش پیش‌ساخته‌ داخلی در میدان آزادگان جنوبی امضا شد
 45 درصد از دکل‌های جهاد دانشگاهی ساخت داخل است
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید