جمعه 9 اسفند 1398   00:23:52
15:321398/9/22
معاون تولید شرکت ملی نفت ایران:بخش دولتی در کنار سازندگان و پیمانکاران صنعت نفت است

معاون تولید شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه بخش دولتی در کنار سازندگان و پیمانکاران صنعت نفت است، گفت: اگر چنین هدفی محقق شود و نگاه کار گروهی داشته باشیم می توان مشکلات را به صورت درون زا حل کرد.


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی NIOC، فرخ علیخانی، معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور تولید امروز (جمعه، 22 آذرماه) در مراسم افتتاحیه یازدهمین نمایشگاه تخصصی صنعت نفت خوزستان با بیان اینکه ایران از لحاظ دارایی های نفت و گاز در رتبه نخست جهان قرار دارد، گفت: سه استان کشورمان نقش مهمی برای این جایگاه دارند و استان های خوزستان، بوشهر و هرمزگان به ترتیب به عنوان قطب های صنعت نفت، گاز و پالایشی کشور شناخته می شوند.

وی به نقش مهم استان خوزستان اشاره کرد و گفت: این استان با دارا بودن تمامی بخش های بالا دستی، میان دستی و پایین دستی، نقش به سزایی در صنعت نفت کشور دارد و در همین حال ظرفیت بالایی برای فعال کردن این بخش ها وجود دارد.

علیخانی با بیان اینکه تمرکز این نمایشگاه بحث سازندگان داخلی در راستای تولید ایمن و پایدار به صورت کار تیمی است، گفت: باید همه خود را یک تیم بدانیم و در این تیم همکاران ما در بخش دولتی در کنار سازندگان و پیمانکاران نقش مهمی دارند و باید سازندگان را بخشی از تیم بدانیم، نه آن که آن ها را در مقابل خود ببینیم.

وی افزود: اگر چنین هدفی محقق شود و نگاه کار گروهی داشته باشیم می توان مشکلات را به صورت درون زا حل کرد.

معاون تولید شرکت ملی نفت ایران با اشاره به اینکه صنعت نفت در خوزستان در دو بخش توسعه و تولید تعریف می شود، گفت: در بخش توسعه طرح 28 مخزن یا طرح ملی خط لوله گوره – جاسک را داریم که واقعا در تاریخ صنعت نفت نقطه عطی به شمار می رود و با توجه به ظرفیت هایی که در استان وجود دارد بخشی از این طرح بزرگ سهم خوزستان شده است از جمله در بخش فولاد که فولادسازهای خوزستان در زنجیره تأمین فولاد، لوله سازی اهواز و اکسین سهم بسزایی دارند.

وی از بخش تولید یاد کرد و گفت: در این بخش موضوع کالا و تأمین مواد مورد توجه است، اما عمده توجه ما به بخش کالا بوده است.

علیخانی از اهمیت تأمین مواد در دو بخش مهم تولید و حفاری یاد کرد و گفت: بر اساس آمار گردآوری شده حجم و تعداد مواد مورد استفاده در این دو بخش بسیار بالا است و ایران اکنون صرفا به ترکیب این مواد می پردازد و این در حالی است که پتروشیمی های ما می توانند به تأمین این مواد بپردازند.

وی افزود: ما با ایجاد گروهی در حال جمع آوری داده ها در سرتاسر کشور هستیم و فقط در شرکت ملی نفت ایران 31 ماده شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد که 9 مورد مواد اصلی هستند و یک ماده از اهمیت بسزایی برخوردار است و ماده اصلی مورد استفاده در صنعت نفت به شمار می رود. این داده های گردآوری شده می تواند در چند روز آینده منجر به امضای قرار داد شود.

معاون تولید شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه مسیری که شرکت ملی نفت ایران برای تأمین کالا ترسیم کرده است شامل کالاها با تکنولوژی پایین، متوسط و هایتک می شود گفت: ما در بخش کالاها با تکنولوژی پایین و متوسط خود کفا شده ایم در بخش کالاهای تکنولوژی بالا اگر آن را به سه فاز تقسیم کنیم در دو فاز اول خودکفا شده ایم اما در بخش سوم جای پیشرفت بسیاری است و می طلبد سازندگان داخلی توجه بیشتری به این بخش داشته باشند.

وی نمایشگاه صنعت نفت خوزستان را محلی برای عرضه توانمندی ها دانست و گفت: باید دو هدف تخصصی برای این نمایشگاه ها در نظر بگیریم؛ اول نیازمندی های جدید را به بخش خصوصی معرفی کنیم و دوم ما به عنوان بخش دولتی باید از سازندگان داخلی حمایت فنی و حقوقی داشته باشیم.

این رویداد نمایشگاهی ۲۲ تا ۲۵ آذرماه ۱۳۹۸ از ساعت ۹ تا ۱۷ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی خوزستان پذیرای بازدیدکنندگان است.

7/28228
کلمات کليدي
نمایشگاه صنعت نفت خوزستان، فرخ علیخانی
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
معرفی 4 پروژه فرآورشی قابل واگذاری در مناطق نفتخیز جنوب/ نوسازی تجهیزات صنعت نفت به بخش خصوصی واگذار می شود
 دستاوردهای قابل توجه مناطق نفت‎خیز جنوب در زمینه پشتيبانی فني از فرآيند توليد
گفتمان سازمان با محیط بیرونی از مسیر روابط عمومی‎ها باید تقویت شود
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید