جمعه 9 اسفند 1398   00:19:11
19:261398/9/22
گام‎های بلندی در تامین نیازهای صنعت حفاری برداشته شده است/ بومی‎سازی 40 تجهیز پیچیده با فناوری روز

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با بیان اینکه گام های بلندی در تامین نیازهای صنعت نفت و حفاری برداشته شده است، اظهار کرد: شمار قطعات کاربردی در صنعت حفاری تولید داخل با احتساب تکثیر منابع تا کنون از مرز 22 هزار و 500 قطعه فراتر رفته است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، سید عبدالله موسوی امروز (22 آذرماه) در بازدید از یازدهمین و هفدهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت و حفاری با اشاره به توانمندی های سازندگان و صنعتگران ایرانی افزود: هر ساله بر اساس گزارش ها و در بازدید از فضاهای نمایشگاهی خاصه مربوط به صنعت نفت شاهد رشد کیفی، تنوع، نوآوری و خلاقیت های سازندگان داخلی و متخصصان صنعت نفت و حفاری هستیم.

وی گفت: در بیش از یک دهه اخیر در نتیجه هم افزایی میان شرکت های نفتی، مراکز علمی و پژوهشی، مجموعه های صنعتی بزرگ و کوچک و شرکت های دانش بنیان تحول خارق العاده در موضوع کسب دانش فنی، طراحی و ساخت قطعات و تجهیزات در صنایع مختلف از جمله صنعت نفت حاصل شد که نوید بخش خودکفایی و خود اتکایی در این صنعت عظیم شد.

موسوی اظهار کرد: هم اینک در ابتکار عمل و تعامل میان شرکت های دولتی فعال در عرصه صنعت نفت و سازندگان و صنعتگران داخلی گام های بلندی در تامین نیازهای صنعت نفت و حفاری برداشته شده و تولید تجهیزات که خود آمیخته ای از صدها قطعه با فناوری پیچیده است در فهرست شرکت ها و مجموعه های صنعتی که در زمینه ساخت فعالیت دارند قرار گرفته است.

رئیس هیأت مدیره شرکت ملی حفاری ایران در همین ارتباط تعداد کل قطعات ساخت داخل منحصر بفرد را بیش از 6900 قلم عنوان کرد و افزود: به موازات این توفیق تا به حال 40 تجهیز پیچیده با فناوری روز به طور کامل بومی سازی شده که از آن جمله لوله مغزی سیار، گرداننده فوقانی (تاپ درایو)، انواع پمپ های فشار قوی (پمپ تراک)، اسکیدهای نمودارگیری دریایی، یونیت ای نمودارگیری سطحی و درون چاهی، SCR  و بخش های مهمی از تجهیزات و ابزار مربوط به خدمات فنی و مهندسی یکپارچه حفاری است.
 
وی گفت: در زمان حاضر نیز 394 قطعه پر مصرف کاربردی در صنعت حفاری  در مراحل ساخت قرار دارد و در یک سال اخیر 644 نفشه ساخت، اصلاح و به روز رسانی شده است.

موسوی تعداد سازندگان طرف قرارداد در زمینه ساخت قطعات جدید را  106 شرکت عنوان و خاطر نشان کرد: بیشتر این شرکت ها در استان خوزستان هستند و در دو سال گذشته افزون بر 75 درصد از حجم ریالی خرید قطعات ساخت داخل به این استان اختصاص داشته است.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با اشاره به شعار امسال به عنوان سال رونق تولید افزود: این شرکت هم افزایی بیشتر و استفاده از توانمندی ها و ظرفیت های داخلی در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی را سرلوحه کار خود دارد و نهایت همکاری و همیاری را با سازندگان و صنعتگران خواهد داشت.

2/28234
کلمات کليدي
شرکت ملی حفاری ایران، نمایشگاه صنعت نفت خوزستان
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
برنامه‎ریزی شرکت ملی حفاری برای مقابله با کرونا
تامین سوخت دستگاه‌های حفاری در مناطق عملیاتی بازنگری می‌شود
بررسی همکاری مشترک ملی حفاری و پخش فرآورده‌های نفتی خوزستان برای تامین سوخت
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید