پنجشنبه 8 اسفند 1398   23:57:04
09:541398/9/23
تشریح اقدام‎های نفت و گاز کارون در زمینه ساخت داخل، مسئولیت اجتماعی و محیط زیست

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون با اشاره به توجه ویژه این شرکت به محیط زیست و مسئولیت اجتماعی، گفت: ۹۵ درصد آلاینده‌های گازی در این شرکت جمع آوری شده و بیش از یک میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در این زمینه انجام شده است.


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، غلامرضا مفیدی با اشاره به اقدام ها و فعالیت های این شرکت، بر دو جنبه زیست محیطی و مسئولیت های اجتماعی محقق شده تا کنون تاکید کرد و گفت: با طراحی و ساخت دستگاه فرآورش سیار نفت طی سال های گذشته توانستیم  نفت سوزی را دراین شرکت به صفر برسانیم و خوشبختانه استفاده از این تجهیز از سوی وزارت نفت به صورت الزام مطرح شده است.

وی افزود: با در اختیار داشتن حوضچه های پساب و با استفاده از طراحی مبتکرانه و استقرار تجهیز در کنار آن ها، روزانه 80 هزار بشکه پساب بازیابی و به چاه های نفتی تزریق می کنیم.

مفیدی افزود: تاکنون از سوختن حدود 95 درصد از این گاز در این شرکت جلوگیری به عمل آمده و برای 5 درصد باقی مانده پروژه های موثری تعریف و بیش از 1 میلیارد دلار سرمایه گذاری شده است. 

وی در ادامه توضیح داد: در این حوزه همچنین برای جمع آوری گازهای آلاینده و در کنار آن برای مواردی که به دلیل قطع برق ناچارهستیم بخشی از گاز را به مشعل هدایت کنیم، پروژه های بهسوزی مشعل ها را تعریف کرده ایم و در یک اقدام ابتکاری دو واحد اصلی و مجاور مناطق مسکونی فرایند بهسوزی را اجرا کردیم که می توان گفت به تنهایی به دانش فنی این کار در مناطق دست یافته ایم.

این مقام مسئول افزود: با اجرایی شدن آن در واحد بهره برداری شماره 2 و 3 اهواز، روزانه 20 میلیون فوت مکعب از گازسوزی اجتناب شده است و بر اساس برآوردهای انجام شده ظرف 3 ماه، بازگشت هزینه خواهیم داشت.

مفیدی با تاکید بر انجام اقدام های موثر در خصوص مبارزه با ریزگردهای جنوب شرقی اهواز گفت: ما توانستیم با همکاری و حمایت وزارت نفت، یک پروژه مشترک با مدیریت منابع طبیعی تعریف کنیم و قرار است بر همین اساس حدود 3 هزار هکتار از اراضی شهری را به مدت 3 سال با بودجه ای 450 میلیارد ریالی درختکاری کنیم که این امر در مرحله نهایی شدن است و امیدواریم به محض تصویب آن را به فاز اجرا برسانیم.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز کارون اظهار کرد: در بحث عوارض آلایندگی، از سال 97 بالغ بر 190 میلیارد تومان پرداختی داشتیم که امیداریم مسئولان استانی با این بودجه ها بتوانند پروژه های موثری را برای محیط زیست استان پیگیری و اجرا کنند.

مفیدی با اشاره به اهمیت ساخت داخل، بیان کرد: شرکت نفت و گاز کارون در بحث اقتصاد مقاومتی و ساخت داخل، از سال گذشته با تامین حدود 500 قلم کالا با ارزش تقریبی 54 میلیارد ریال توانسته با وجود تحریم ها و با کمک تامین کنندگان و سازندگان کالا گامی مثبت بردارد.

وی با توضیح این که تمرکز شرکت نفت و گاز کارون بر خرید کالا از سازندگان و تامین کنندگان درون استانی بوده است به طوری که حدود 50 میلیارد تومان از سال 97 تا کنون برای این امر هزینه شده است، گفت: در زمینه مسئولیت اجتماعی نیز با همراهی و حمایت های ارگان های شهری در زمینه جاده سازی و آب رسانی اقدام های قابل قبولی انجام شده است. 

8/28219
کلمات کليدي
نمایشگاه صنعت نفت خوزستان، شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
اجرای پروژه حفاری ۶+۸ چاه اکتشافی شتاب می‌گیرد
تدوین برنامه جامع 5 ساله در واحد پژوهش مناطق نفت‎خیز جنوب
بومی سازی ۲۱۵۰ قطعه مورد نیاز در شرکت نفت و گاز آغاجاری
  • 1398/9/25 دوشنبه بومی سازی ۲۱۵۰ قطعه مورد نیاز در شرکت نفت و گاز آغاجاری
    مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری ضمن ابراز خرسندی از تعامل خوب بین صنعت نفت و بخش خصوصی در به اشتراک گذاری دانش فنی، تجربه و تخصص، گفت: با تکیه بر توان سازندگان داخلی، امسال ۶۴ قلم کالا شامل ۲۱۵۰ قطعه را با سود و صرفه ی ۲۸۰ میلیارد ریالی نسبت به نمونه های خارجی، بومی سازی کردیم.
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید