جمعه 9 اسفند 1398   00:33:30
11:281398/9/23
اولویت‎های کاری شرکت نفت و گاز اروندان تشریح شد

مدير امور فني شركت نفت و گاز اروندان، نگهداشت توان تولید نفت با استفاده حداكثری از ظرفیت های داخلی و حفاظت از محیط زیست را از جمله مهمترین اولویت های کاری این شرکت اعلام کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، رضا عباسی، در حاشیه یازدهمین نمایشگاه تجهیزات ساخت داخل استان خوزستان، با اشاره به اهمیت نگهداشت توان تولید نفت و استمرار آن از میادین تحت اختیار شرکت نفت و گاز اروندان گفت: دستیابی به این مهم با عنایت به رعایت مقررات زیست محیطی و با تاکید بر استفاده  حداکثری از ظرفیت ساخت و تأمین کالا و تجهیزات داخل کشور صورت می گیرد.

وی گفت: با هدف جبران كاهش تولید نفت و نگهداشت توان تولید در سقف برنامه های مصوب به ویژه در میدان نفتی دارخوین، تحت قرارداد موجود با شركت ملی حفاری ایران، ضمن تعمیر 8 حلقه چاه تولیدی و تزریقی، 4 حلقه چاه جدید نیز در این میدان حفاری و تكمیل شده كه پس از نصب تسهیلات سرچاهی و احداث خطوط لوله جریانی برای چاه های مذكور، حدود 20 هزار بشكه نفت در روز، به توان تولید میدان اضافه خواهد شد.

مدیر امور فنی شرکت نفت و گاز اروندان با اشاره به اهمیت جلوگیری از آلودگی های زیست محیطی و رویكرد رعایت حداكثری قوانین مرتبط با حفاظت از محیط زیست اظهار کرد: شركت نفت و گاز اروندان در قالب قرارداد فروش گازهای مشعل، قرارداد جمع آوری و شیرین سازی حدود 50 میلیون فوت مكعب در روز از گازهای تولیدی واحد بهره برداری غرب كارون را با یك شركت داخلی منعقد کرده و همزمان بهسوزی مشعل ‏های گاز سوز واحدهای دارخوین و غرب كارون را نیز در برنامه  خود قرار داده است.  

وی ادامه داد: از سوی دیگر بهینه سازی تولید چاه های میدان دارخوین با هدف كاهش گازهای اضافی تولیدی همراه نفت با رویكرد كاهش گازسوزی در واحد دارخوین در دست اقدام بوده و حفر یك حلقه چاه تزریقی پساب به عنوان جایگزین چاه تزریقی پساب موجود برای مواقع ضروری، در راستای حفاظت از محیط زیست برنامه‏ ریزی شده است.

عباسی تاکید کرد: شركت نفت و گاز اروندان تعمیر چهار حلقه چاه نفت موجود و حفر یك حلقه چاه تزریقی پساب در میدان نفتی دارخوین را نیز در برنامه سال جاری خود قرار داده است که به زودی به مناقصه خواهد رفت.

وی ادامه داد: این اقدام با استفاده حداكثری از توان و ظرفیت شركت ها و سازندگان داخلی در تأمین كالا و تجهیزات مورد نیازاین پروژه و همچنین در اجرای پروژه های جاری و آتی، در اولویت شركت نفت و گاز اروندان قرار گرفته است.

بنابراین گزارش، با تحویل میادین توسعه یافته از شركت مهندسی و توسعه نفت، حجم طرح ها، پروژه ها و فعالیت های مرتبط با افزایش تولید، احداث و نگهداشت تأسیسات سطح الارضی و اقدامات زیست محیطی در شركت نفت و گاز اروندان، بطور چشمگیری افزایش خواهد یافت كه آمادگی و توان شركت ها و سازندگان داخلی در این امر مهم نقش بسزایی خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، یازدهمین نمایشگاه تجهیزات ساخت داخل استان خوزستان از تاریخ 22 تا 25 آذرماه 98 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی خوزستان برگزار می شود.

23840/4
کلمات کليدي
عباسی، اروندان، نمایشگاه صنعت نفت خوزستان
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
برگزاری آیین کلنگ زنی و احداث کارخانه جمع آوری و فرآورش گازهای مشعل در منطقه غرب کارون
هشتمین نشست كمیته مواد شیمیایی شركت ملی نفت ایران برگزار شد
اجرای پروژه حفاری ۶+۸ چاه اکتشافی شتاب می‌گیرد
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید