جمعه 9 اسفند 1398   00:35:15
12:071398/9/23
آموزش 6 هزار نیرو در دوره‎های کنترل فوران چاه

رئیس آموزش مرکزی شرکت ملی نفت ایران از آموزش 6 هزار نیرو در دوره های کنترل فوران چاه خبر داد.


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی NIOC، علی ستوده در حاشیه برگزاری دوره کنترل فوران چاه (IWCF) در نمایشگاه صنعت نفت خوزستان گفت: این دوره ها در دو سطح سه و چهار برای کلیه کارکنان بخش حفاری و در سطح پنج که اخیراً در سطح بین المللی تعریف شده است برای اساتید در نظر گرفته می شود.

وی در تشریح سطوح این دوره ها گفت: در مجموع دوره ها در سه سطح برای Well Control  و در سه سطح نیز برای Well Intervention برگزار می شود و ماهیت فعالیت افراد در این دو بخش متفاوت است، در بخش اول افراد با مشاغل کار حفاری و در بخش دوم افراد با مشاغل تعمیراتی چاه دوره ها را می گذرانند.

ستوده از تولید 10 شبیه ساز و به کارگیری آنها در چهار شهر اهواز، تهران، اصفهان و عسلویه یاد کرد و گفت: 10 شبیه ساز تولید شده در 10 نقطه مختلف برای برگزاری دوره ها به کار گرفته می شوند.

وی با اشاره به اولویت بندی افراد برای حضور در این دوره ها گفت: جامعه آماری ما برای افراد با اولویت اول که بر اساس شیوه نامه صادره از سوی مقام عالی وزارت نفت اولویت بندی شده اند، نزدیک به 1900 نفر است و در اولویت دوم و سوم در مجموع نزدیک به 5900 تا 6 هزار نفر باید دوره های IWCF را بگذرانند که برخی برای دوره های Well Control و برخی نیز برای Well Intervention آموزش می بینند.

رئیس آموزش مرکزی شرکت ملی نفت ایران به برگزاری سایر دوره های مرتبط اشاره کرد و افزود: بسته دوره های آموزشی با محوریت ایمنی با هدف کاهش خطاهای انسانی در عملیات شامل دوره های کمک های اولیه، ایمنی و آتش نشانی، H2S و دوره هیوت (Heliopter under Water Escape Training) می شود.

وی در تشریح دوره هیوت گفت: در این دوره هنرجویان می آموزند که در صورت سقوط هلیکوپتر چگونه خود را از هلیکوپتر بیرون بکشند و به سطح آب بیایند و در ادامه خود را به خشکی برسانند که این دوره صرفاً برای کارکنان بخش فراساحل برگزار می شود.

ستوده فرایند ارائه گواهینامه به افراد را توضیح داد و گفت: تمام داده های دوره های آموزشی به کارگروه تخصصی حفاری وزارت نفت ارسال و تمام اطلاعات بررسی می شود و نهایتا آموزش مرکزی به عنوان متولی برگزاری این دوره ها گواهینامه صلاحیت سه ساله طبق شیوه نامه مقام عالی وزارت نفت صادر می کند. یک نسخه در اختیار افراد قرار می گیرد و نسخه ای نیز در پرونده آن ها درج می شود.

وی در رابطه با زمان تکمیل این دوره ها گفت: 8 شرکت کارفرمایی و 48 شرکت پیمانکاری داریم که کار آموزش نیروهای شرکت های کارفرمایی تا اواسط ماه جاری تکمیل می شود اما شرکت های پیمانکاری به دلیل کثرت نیروها و نداشتن دانش کافی و نیز موضوع مسئله ترخیص از کارگاه و جلوگیری از اختلال درعملیات ممکن است اندکی از برنامه عقب باشند.

7/20329
کلمات کليدي
آموزش، IWCF، علی ستوده، رئیس آموزش مرکزی شرکت ملی نفت ایران، نمایشگاه صنعت نفت خوزستان
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
اجرای پروژه حفاری ۶+۸ چاه اکتشافی شتاب می‌گیرد
تدوین برنامه جامع 5 ساله در واحد پژوهش مناطق نفت‎خیز جنوب
بومی سازی ۲۱۵۰ قطعه مورد نیاز در شرکت نفت و گاز آغاجاری
  • 1398/9/25 دوشنبه بومی سازی ۲۱۵۰ قطعه مورد نیاز در شرکت نفت و گاز آغاجاری
    مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری ضمن ابراز خرسندی از تعامل خوب بین صنعت نفت و بخش خصوصی در به اشتراک گذاری دانش فنی، تجربه و تخصص، گفت: با تکیه بر توان سازندگان داخلی، امسال ۶۴ قلم کالا شامل ۲۱۵۰ قطعه را با سود و صرفه ی ۲۸۰ میلیارد ریالی نسبت به نمونه های خارجی، بومی سازی کردیم.
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید