جمعه 9 اسفند 1398   00:33:59
12:161398/9/23
گام حیاتی در مسیر خودکفایینیازسنجی مواد شیمیایی مهم و پر مصرف در شرکت ملی نفت ایران

مدیر تولید شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب از تشکیل کمیته مواد شیمیایی در شرکت ملی نفت ایران با حضور شرکت های تابعه برای شناسایی مواد شیمیایی مهم و مورد استفاده خبر داد.


سعید کوتی در حاشیه یازدهمین نمایشگاه صنعت نفت خوزستان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی NIOC درباره مسئولیت برنامه ریزی کلی برای شناسایی توانمندی های ساخت داخل، توضیح داد: کمیته ای تحت عنوان کمیته مواد شیمیایی شرکت ملی نفت با حضور تمام شرکت های تابعه نفت تشکیل شده است که مسئولیت نیازسنجی در حوزه مواد شیمیایی مهم و مورد استفاده صنعت را به عهده گرفته است و می توان گفت این اقدام به نوبه خود گامی حیاتی به شمار می رود چراکه مواد شیمیایی برای استمرار تولید بسیار حائز اهمیت هستند.

وی با اشاره به این که قرار است در این کمیته تمامی نیازهای شرکت ملی نفت از لحاظ مواد شیمیایی شناسایی، اولویت بندی و پیگیری شود، گفت: دستورالعمل های مرتبط با این امر ابلاغ شده اند و در حال حاضر در برخی شرکت ها برون سپاری تامین مواد شیمیایی در مرحله خوبی قرار دارد. 

کوتی در مورد برون سپاری اقلام مورد نیاز صنعت نفت گفت: پیش از این تامین و ساخت 12 هزار قلم از اقلام مورد نیاز صنعت را برون سپاری کردیم و هم اکنون 1500 قلم را نیز به صورت فهرستی آماده کرده ایم و قرار است تا سال آینده با برنامه ریزی دقیق، این اقلام را برون سپاری کنیم.

این مقام مسئول با تاکید بر ضرورت حل مشکل اشتغال جوانان، افزود: برای کم رنگ کردن مشکل اشتغال می بایست به آرامی روند واردات را کم تر کنیم و کار را به دست سازندگان داخلی بسپاریم تا در راستای آن ضمن حمایت از توان تولید و ساخت داخل، در وهله نخست مشکل اشتغال جوانان کاهش یابد، رونق اقتصادی به شیوه های مختلف به ویژه به صورت اجنتناب از خروج ارز، حاصل شود و غایت نهایی ما که خودکفایی و تحقق اقتصاد مقاومتی است، حاصل شود.

8/28230
کلمات کليدي
نمایشگاه صنعت نفت خوزستان
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
اجرای پروژه حفاری ۶+۸ چاه اکتشافی شتاب می‌گیرد
تدوین برنامه جامع 5 ساله در واحد پژوهش مناطق نفت‎خیز جنوب
بومی سازی ۲۱۵۰ قطعه مورد نیاز در شرکت نفت و گاز آغاجاری
  • 1398/9/25 دوشنبه بومی سازی ۲۱۵۰ قطعه مورد نیاز در شرکت نفت و گاز آغاجاری
    مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری ضمن ابراز خرسندی از تعامل خوب بین صنعت نفت و بخش خصوصی در به اشتراک گذاری دانش فنی، تجربه و تخصص، گفت: با تکیه بر توان سازندگان داخلی، امسال ۶۴ قلم کالا شامل ۲۱۵۰ قطعه را با سود و صرفه ی ۲۸۰ میلیارد ریالی نسبت به نمونه های خارجی، بومی سازی کردیم.
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید