جمعه 9 اسفند 1398   00:26:33
08:571398/9/24
بومی‎سازی 7 هزار قطعه در نفت و گاز مارون

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون ضمن تاکید بر حمایت همه جانبه از ساخت داخل و تلاش در راستای رونق تولید، گفت: از ابتدای سال ۹۸ تا کنون، با همکاری سازندگان داخلی بیش از ۵۰۰ قلم کالا مشتمل بر 8 هزار قطعه از قطعات ماشین آلات پیچیده فرایندی را ساخته ايم و اکنون در بخش پمپ های پساب و شیرهای کنترل از نمونه خارجی بی نیاز هستیم.


به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني شركت ملي نفت ايران، حميد كاويان در حاشيه دومين روز یازدهمین نمایشگاه ساخت تجهیزات صنفت نفت و هفدهمین نمایشگاه ساخت تجهیزات حفاری خوزستان به اقدام های منحصربفرد شرکت مارون در راستای صیانت از محیط زیست پرداخت و تصريح كرد: درحال حاضر بیش از ۹۸ درصد پساب های نمک زدایی را پس از تصفیه کامل به چاه های دفعی تزریق می کنیم.

کاویان افزود: برای جمع آوری حدود ۲ میلیون متر مکعب گاز همراه با بخش خصوصی قراداد بسته و به‎زودی گازسوزی شرکت به حداقل خواهد رسید؛ با به‎کارگیری دستگاه تفکیک گر سیار نفت( MOS) و فراورش سیار نفت (MOT)، نفت سوزی به صفر رسیده و در سال ۹۸، ۱۱۵ هزار بشکه نفت را از این فرایند جمع آوری کردیم. 

وی اظهار کرد: برای نخستین بار در مناطق نفت‎خیز جنوب، جمع آوری نفت به گودال سوخت در واحدهای بهره برداری با اصلاح کامل فرآیندهای قدیمی، دیگر هیچ نفتی به گودال سوخت هدایت نمی شود. 

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون احداث ۱۵ مدرسه، بهسازی ۳۲ مدرسه ، ۳۰ مسجد و حسینیه، تامین ۲۶ میلیارد ریال جهت اجرای زیرساخت آب رسانی به روستاهای مجاور تاسیسات و تامین آب با تانکر برای روستاهای مذکور را از اهم اقدامات این شرکت در حوزه مسئولیت های اجتماعی برشمرد و گفت: در بخش ارائه خدمات به مناطق سیل زده نیز معین سه شهرستان شده و همان توان را جهت خدمت رسانی به مردم به‎کار گرفتیمَ.

3/28240
کلمات کليدي
شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون، نمایشگاه صنعت نفت خوزستان
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
مشعل مجتمع عملیاتی مارون-4 در موقعیت جدید نصب شد
اجرای پروژه حفاری ۶+۸ چاه اکتشافی شتاب می‌گیرد
تدوین برنامه جامع 5 ساله در واحد پژوهش مناطق نفت‎خیز جنوب
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید