پنجشنبه 8 اسفند 1398   22:39:42
17:201398/9/24
گازسوزی در غرب کارون به صفر می‎رسد/ تولید داخل تجهیزات نفت با مهندسی معکوس 

مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان گفت: با تکمیل طرح NGL3200 گازسوزی در غرب کارون به صفر می رسد. 


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، جهانگیر پورهنگ در نشست خبری که در سومین روز از یازدهمین نمایشگاه تجهیزات صنعت نفت اهواز برگزار شد، به برنامه این شرکت در جمع آوری گازهای همراه منطقه غرب کارون اشاره کرد و گفت: یکی از طرح های مهم تعریف شده در این رابطه مربوط به طرح NGL3200 است که با اتمام آن میزان گازسوزی در منطقه غرب کارون به صفر می رسد. 

وی در ادامه از انعقاد قراردادی با هدف جمع آوری ۵۰ میلیون فوت مکعب گاز همراه با یک شرکت ایرانی خبر داد و گفت: با اجرای این قرارداد، بخش قابل توجهی از گازهای همراه نفت جمع آوری می شود.

افزایش ۲۵۰ هزار بشکه ای ظرفیت تولید نفت در غرب کارون 

پورهنگ همچنین از افزایش ۲۵۰ هزار بشکه ای ظرفیت تولید نفت منطقه غرب کارون در ۶ سال گذشته خبر داد و گفت: این میزان افزایش توان تولید از میدان های مشترک یادآوران، یاران جنوبی و آزادگان شمالی و جنوبی حاصل شده است. 

وی دستیابی به رکورد تولید ۴۵۰ هزار بشکه نفت در روز از سوی این شرکت را یادآور شد و افزود: افزایش تولید از میدان های مشترک اولویت اول شرکت نفت و گاز اروندان است.

تولید داخلی تجهیزات نفت با مهندسی معکوس 

مدیر عامل شرکت نفت و گاز اروندان در ادامه ضمن تاکید بر اینکه کارخانه های تولیدی در حیطه فعالیت این شرکت نسبتا جوان هستند، گفت: قطعات صنعتی زیادی در نوبت بومی سازی قرار دارند.

وی افزود: ساخت بیشتر این قطعات بسیار پیچیده بوده و عمدتا به روش مهندسی معکوس انجام می شود.

وی از بومی سازی تعداد قابل توجهی از تجهیزات صنعت نفت شامل الکتروموتورها، قطعات پمپ و ... خبر داد.

تحویل رسمی تلمبه خانه های غرب کارون از اواسط دی ماه

پورهنگ در ادامه با اشاره به روند تحویل طرح های توسعه ای میدان های غرب کارون از شرکت متن به شرکت اروندان گفت: در ادامه واگذاری بخش هایی از طرح توسعه میدان آزادگان جنوبی، تلمبه خانه های غرب کارون نیز تا اواسط دیماه تحویل شرکت نفت و گاز اروندان خواهد شد.

وی از تکمیل و واگذاری ایستگاه های برق و شبکه خطوط برق از سوی شرکت متن خبر داد و گفت: در ادامه واگذاری میدان آزادگان جنوبی، پیش بینی می شود تا حفاری دیگر چاه های توسعه ای این میدان تا شهریور ۹۹ به پایان رسیده و به شرکت اروندان واگذار شود.

انجام بیش از ۲۰۰ پروژه در بحث مسئولیت های اجتماعی 

مدیر عامل شرکت نفت و گاز اروندان با اعلام اینکه این شرکت در زمینه انجام مسئولیت های اجتماعی پیشقدم است، گفت: در حال حاضر بیش از ۲۰۰ پروژه از سوی مدیریت عمران توسعه نفت در مناطق شادگان و دشت آزادگان در حال انجام است.

وی ادامه داد: ساخت ورزشگاه ۱۵ هزار نفری خرمشهر، سالن های ورزشی و درمانگاه در دارخوین، بیمارستان بزرگ شهر سوسنگرد و بازسازی حدود ۷۰ مدرسه آسیب دیده در حوادث سیل امسال از دیگر اقدامات انجام شده در این خصوص است.

وی تاکید کرد: در چند روز گذشته همچنین کلنگ زنی ۲ مدرسه استثنایی در خرمشهر با اعتباری بالغ بر هشت میلیارد تومان انجام شده است.

4/28268
کلمات کليدي
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید